Якщо пошкодили товар у супермаркеті… не варто нервувати – Закон на боці споживача!

Якщо пошкодили товар у супермаркеті… не варто нервувати – Закон на боці споживача! Якщо пошкодили товар у супермаркеті… не варто нервувати – Закон на боці споживача!

З кожним може статися, коли у супермаркеті випадково розбили, наприклад, молоко або інший продукт. У таких випадках часто одразу підходить або охоронець, або адміністратор магазину та змушують платити за товар на касі. 

На жаль, мало хто зі споживачів знає свої права та вміє їх захищати, особливо у стресових ситуаціях. Так, згідно зі статтею 323 Цивільного кодексу України, ризик випадкового знищення та випадкового пошкодження (псування) майна несе його власник, якщо інше не встановлено договором або законом. А  покупець несе відповідальність за цілісність товару після того, як отримав та оплатив його (стаття 668 Цивільного кодексу України). Тобто до оплати товару магазин несе відповідальність за нього.

Згідно з Цивільним кодексом України, поки продукція не придбана, ризик пошкодження лежить на власникові та магазині. Якщо адміністрація чи охорона магазину наполягає на оплаті пошкодженого товару, вимагайте скласти акт про нанесення шкоди та надати факти, які доводять вашу вину.

ВАЖЛИВО! Вина покупця та обов’язок заплатити за знищений чи пошкоджений товар встановлюється судом. На місці нічого не оплачується, тільки фіксується.

«Якщо адміністрація чи охорона магазину не випускає Вас із приміщення, посилайтесь на Закон України «Про захист прав споживачів», яким забороняється вимога оплати продукції без згоди споживача.

Охорона не має права застосовувати фізичну силу (якщо особа не здійснює опір), обшукувати, проводити поверхневий огляд, вимагати показати вміст кишень чи сумок. Ви маєте право на правову допомогу; право викликати поліцію, якщо охорона перевищує свої повноваження; право на відшкодування завданих збитків та моральної шкоди.

Коли після всіх аргументів Вас примушують платити за розбитий чи пошкоджений товар і відмовляються скласти акт порушення на місці – викликайте поліцію!

Якщо у Вас залишились питання щодо захисту прав споживачів, звертайтесь до правопросвітницького проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!» 0800 213 103.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
05.04.2020
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^