Омріяне щастя чи розбиті надії: Як працюють шахраї зі псевдошлюбних агенцій?

Кожен хоче знайти споріднену душу, партнера по життю та надійну підтримку. Коли в реальному житті не вдається досягти омріяного щастя, багато хто звертається за послугами на сайти знайомств або в шлюбні агенції. В інтернеті бажаючих допомогти в пошуках своєї половинки десятки, але чи безпечні такі «помічники»? 

Наталі було майже 40, коли вона після одного невдалого шлюбу вирішила звернутись за послугами професійної «свахи» в агенцію та підшукати чоловіка з-за кордону.  Прийшла до офісу в центрі столиці,  де жінці озвучили досить привабливі умови: безкоштовна реєстрація в базі наречених,  пошук кавалера, професійний макіяж, зачіска та фотосесія за рахунок агенції і «жодних» зобов’язань з її боку.

Сайтів із пропозиціями  «реєстрація для дівчат – безкоштовна» в інтернеті дуже багато. Побачення – тільки за згодою сторін як в Україні, так і за кордоном. Наталя залишила свої дані, сфотографувалась для портфоліо та очікувала на побачення.  Але згодом жінка  дізналась, що від її імені співробітники так званого агентства самі спілкувались з іноземцем, який  вже перерахував декілька сотень доларів на «покращення життя» Наталі, про що вона навіть не знала. А коли чоловік запідозрив шахрайство з боку «агенції», то звернувся до поліції. У цьому випадку від імені агенції працювали шахраї.

У пошуках другої половинки як чоловіки, так і жінки забувають про юридичну сторону такої співпраці з різного роду агенціями, адже при роботі з «клієнтами» з боку агенцій часто працюють професійні психологи, які діють на чутливий емоційний стан людини.

На сайтах агенцій публікують заманливі звернення до клієнта про втрату надії, щасливе сімейне життя, стовідсоткову допомогу укласти шлюб за кордоном і так далі. Також на цих сайтах часто публікуються відгуки неіснуючих людей про чудову роботу агенції, яскраві фото щасливого сімейного життя, які викликають ще більшу довіру до агенції.  э

Принцип роботи таких агенцій простий: у відповідь на безкоштовну реєстрацію українки іноземець платить чималі кошти, щоб отримати доступ до «бази» з анкетами українських жінок, та окремо сплачує тій же агенції за спілкування з вами. 

Щодо роботи псевдоагенцій, то вони виманюють сотні доларів із іноземців. Рецепт у таких агенціях простий: чоловіки люблять очима, тож в анкеті – красиві фото дівчини, знайденої в інтернеті. Для переконливості ще й вигадується трагічна історію кохання та життя. Агенція ділить зароблені кошти між усіма співробітниками.

За приблизними підрахунками, в місяць ці аферисти можуть заробити понад 50 тисяч доларів, які, звісно, не оподатковуються. В такому випадку на затійників чекає відповідальність згідно зі ст. 212 Кримінального кодексу України (Ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів).

Найбільша відповідальність –  штраф від п'ятнадцяти до двадцяти п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 255 до 425 тисяч гривень) з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

За незаконне здійснення псевдошлюбних агентств своєї діяльності передбачена кримінальна відповідальність за ст. 190 Кримінального кодексу (Шахрайство): максимальна санкція за цією статтею передбачає позбавлення волі від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Часто шлюбні агенції діють як постачальники ескорт-послуг як для українців, так і для іноземців.  Знаючи про «тяжку долю» дівчини, яка звернулась в агентство, або ж  і бажання самої дівчини «легкого та гарного життя», їм пропонують за гроші скласти  компанію впливовому чоловікові на деякий час.

Таким чином, мрії про «щасливий шлюб» відходять на задній план.  Агенція виступає в ролі посередника дівчат, за що «замовник» сплачує їм гроші. Така діяльність несе кримінальну відповідальність. По факту відбувається торгівля людьми та сутенерство.

Тож, як уберегтися від шахраїв? 

  • Якщо ви наважились скористатись послугами агентства, впевніться, чи існує взагалі таке агентство по документах. Найчастіше вони взагалі не зареєстровані та ведуть повністю тіньовий бізнес. Отже, ваші права будуть повністю не захищені під час співпраці з таким агентством. Воно має бути зареєстроване або як юридична особа, або як ФОП. Дізнатися, чи є дані про шлюбне агентство в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, можна на сайті usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch.
  • Перед тим як відправляти свої фото, впевніться, що агенція гарантує, що не буде використовувати та передавати ваші фото в інших цілях. Пам’ятайте, що відповідно до ст. 308 Цивільного кодексу України, фотографія, інші художні твори, на яких зображено фізичну особу, можуть бути публічно показані, відтворені, розповсюджені лише за згодою цієї особи.
  • Ні в якому разі не підписуйте договір про «співпрацю» з агенцією, попередньо не проконсультувавшись із юристом. Адже в умовах договору може бути прописано що завгодно,  можливо, навіть те, що в разі укладення шлюбу за допомогою редакції ви маєте сплатити агенції «відкуп».

Пам’ятайте: ви насамперед звергаєтесь за послугою, отож уважно поставтесь до умов її отримання та зобов’язань з вашого боку.  Шлюбні агентства – це величезний бізнес. Не передавайте свої паспортні дані, паролі , номер карточки та особисту інформацію при реєстрації третім особам.

Та будьте уважні з запропонованими кавалерами з-за кордону. Адже досить часто після того, як вони втираються в довіру до українок, вони вигадують проблематичні ситуації, наприклад: поліція затримала прямо на кордоні на пів дорозі до нареченої, і просить скинути йому терміново кошти на порятунок, які віддасть одразу по приїзду.

Отож, будьте пильні й не давайте почуттям відірвати вас від реальності та попастись на гачок аферистів.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
27.06.2022
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^