Електронні документи на заміну паперових: Верховна Рада працюватиме по-новому

Стоси паперу щорічно йдуть на повторну переробку та стають значним пунктом у витратах підприємств. За допомогою інформаційних технологій компанії намагаються оптимізувати свою роботу, скоротивши витрати на власну діяльність. Тепер дійшла черга і до державних структур. Верховна Рада ухвалила закон щодо запровадження електронного документообігу, пов'язаного з законодавчим процесом.

Закон «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо запровадження електронного документообігу, пов'язаного із законодавчим процесом», вносить зміни до статті 91 Регламенту Верховної Ради щодо подачі супровідних документів до законопроектів в електронному вигляді та до статті 97 щодо ведення справи законопроекту в електронному вигляді.

Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування першим у парламенті дев'ятого скликання вже запровадив систему «Електронний комітет».

Попри те, що всі проекти законів є в електронному вигляді, Кабмін ще на початку жовтня заявляв про запровадження електронного документообігу між урядом та парламентом.

Що це означає?

При подачі супровідних документів в електронній формі на них накладатиметься кваліфікований електронний підпис особи, яка має право законодавчої ініціативи або представляє орган, наділений таким правом. Він же, відповідно до проекту закону, міститиметься і в електронних версіях пропозицій, поправок, висновків до законопроектів, які подаються до Апарату Верховної Ради або безпосередньо до комітету чи тимчасової спеціальної комісії.

Подані законопроекти створюються в єдиній автоматизованій системі та подаються у формі оригіналів електронних документів, на які накладено кваліфікований електронний підпис. Також фіксуються і пропозиції, поправки та висновки до законопроектів, які подаються до Апарату Верховної Ради.

В єдиній автоматизованій системі у формі електронного документа будуть вести справу кожного законопроекту, який включений до порядку денного сесії. Ці функції покладаються на Апарат Верховної Ради і головний комітет.

За обґрунтованою вимогою народного депутата до Апарату Верховної Ради йому можуть бути надані паперові копії зазначених документів.

Також усі зареєстровані у Верховній Раді законопроекти надаватимуться народному депутату шляхом розсилки на адресу електронної пошти на поштовому сервері Верховної Ради інформаційного листа про реєстрацію законопроектів. Раніше ця норма не стосувалася законопроектів, що проходять по спеціальній процедурі.

Також для реєстрації законопроекту народні депутати мають подавати супровідні документи лише в електронному вигляді, тоді як наразі необхідно подавати і паперовий комплект документації.

Які документи включатимуть до справи законопроекту?

До справи законопроекту належать оригінали електронних документів та роздруковані ідентичні за документарною інформацією та реквізитами документи на папері, а також інші оригінали електронних документів та документів на папері з печатками, власноручними підписами.

Практика показує, що більшість компаній досягають цієї мети та з часом все більше автоматизують свою роботу за допомогою новітніх електронних технологій. Значна частина світових компаній працює над тим, щоб не лише вдосконалити власну роботу, але й здійснити свій внесок у захист навколишнього природного середовища. Насамперед компанії роблять це шляхом мінімізації використання паперу задля захисту від вирубки лісів.

Окрім того, в Україні діє проект e-government (електронне урядування). Це модель управління, в якій всю сукупність внутрішніх і зовнішніх зв’язків та процесів підтримують і забезпечують відповідні інформаційно-комп’ютерні технології. Тож в уряді сьогодні використовують систему електронного документообігу.

Також в Україні розроблена система  електронного суду. Закон «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства та інших законодавчих актів» передбачає запровадження в Україні повноцінного електронного суду.

Пропонуються широкі можливості здійснення судочинства з застосуванням інформаційних технологій і здійснення всіх процесуальних дій через засоби електронного зв’язку «з відповідними механізмами ідентифікації та безпеки». Учасникам справи забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, не залишаючи свого житла чи робочого приміщення, а для свідків, експертів – у приміщенні іншого суду. Матеріали справ зберігатимуться в електронному вигляді, але учасники справи можуть і надалі звертатися до суду в письмовій формі.

Отже, електронний документообіг – це прогресивний підхід до суттєвого підвищення ефективності роботи не тільки приватних кампаній та корпорацій, але й державного сектору. Інтегруючи в інформаційний вузол усі документальні системи, електронний документообіг дозволяє створити єдиний інформаційний простір.  Це здійснюється без втрати якості роботи з документами зі збереженням традицій діловодства.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
27.06.2022
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^