Алена Шевцова

Кредитування населення під час війни


З початком війни банки зіштовхнулися зі збільшенням частки неробочих кредитів, що зумовлено кількома проблемами. Основна причина полягає в тому, що значна частка населення втратила роботу або ж їхня заробітна плата скоротилася. Друге питання стосується іпотечних виплат і втрати заставного майна внаслідок бойових дій. За даними НБУ, частка кредитів, які не працюють становила близько 30% на початок серпня. Проте уряд заборонив нараховувати штрафи щодо прострочених виплат на час воєнного стану. У цьому блозі я розгляну, що будуть робити банки для отримання кредитних грошей та як люди будуть виплачувати іпотеку у разі руйнування житла.

Читать дальше
Александр Высоцкий

Емоційне вигоряння: що це і як із цим впоратися

Іноді працюєш, все йде нормально. Аж раптом у голові починають з’являтися думки про те, чи правильно ти вибрав рід діяльності, чи зможеш ти в цьому реалізуватися, у чому взагалі сенс твоєї роботи та життя. Поява таких думок для мене є головною ознакою емоційного вигоряння. Поділюсь п'ятьма правилами, які допомагають мені його подолати.

Читать дальше
Алена Шевцова

Інфляція та шляхи протидії в різних регіонах світу

Масштабна інфляція в усіх країнах світу почалася ще у 2020 році на фоні масових локдаунів. Щоб зберегти людські життя, уряди багатьох країн зупиняли виробництва та бізнеси, обмежуючи переміщення людей та логістику підприємств. Результатом цього підходу стало значне уповільнення світової економіки та банкрутство бізнесів. Очікувалось, що до 2023 року світова економіка почне виходити з рецесії, проте через повномасштабне вторгнення росії в Україну світ знову зіштовхнувся з негативними економічними наслідками. У цьому блозі я розгляну, як інфляція впливає на різні країни та які способи використовують держави для її зменшення.

Читать дальше
Алена Шевцова

Фінансова допомога Україні: на що дають гроші західні партнери та їх реалізація


Іноземні партнери запланували в ближчій перспективі надати фінансову підтримку Україні на суму приблизно $34 млрд. Допомога складається з кредитних надходжень та грантів, які не потрібно повертати. Найбільшими донорами стали Європейський Союз, Сполучені Штати, Європейський інвестиційний банк, Світовий банк та Великобританія. З обіцяної суми, $12,7 млрд вже надійшли на рахунки України. У цьому блозі я розгляну хто та на які потреби фінансував Україну в умовах війни.

Читать дальше
Олег Горб

Як обрати скляні перегородки для офісу?


Створюєте офіс для своєї компанії, чи розділяєте нещодавно орендовані офісні приміщення або хочете зменшити шум на роботі? Скляні офісні перегородки стануть відмінним рішенням цих завдань! 

Читать дальше
Алена Шевцова

Вплив російської війни на світову економіку


Війна не може вважатися фактором, що позитивно впливає на економіку, принаймні поки вона триває. З моменту широкомасштабного вторгнення рф в Україну світові аналітичні видання змінили прогнози щодо зростання світової економіки. За даними МВФ, економіка України скоротиться на 45%, а зростання світових економічних показників, які у 2021 році досягали 6,1%, впаде у 2022 і 2023 роках до позначки 3,6%. Директорка Міжнародного Валютного Фонду припускає можливість світової рецесії внаслідок найбільшої війни в Європі за останні 80 років. У цьому блозі я розгляну як та на що вплинула війна, та чи це єдиний фактор, який позначився на зростанні світового розвитку.

Читать дальше
Алена Шевцова

Огляд банківського сектору за другий квартал поточного року

 

Читать дальше
Александр Высоцкий

Якщо працівники нічого не хочуть: як у кризу підняти бойовий дух та мотивацію

Якщо не підняти мотивацію, люди будуть працювати абияк. Але, коли співробітники працюють абияк, ми не можемо їм багато платити: у них немає результатів — у компанії немає грошей. Це замкнене коло, і розімкнути його допоможе не підвищення зарплати, а глибші мотиви. У статті наведу покроковий план, який допоможе підняти бойовий дух команди навіть у кризу.

Читать дальше
Геннадий Васюков

Кажуть що Українці "НЕ сплачують ПОДАТКИ"!

Але для прикладу з будь  якоі покупки кожен з нас сплачує ПДВ перевірте це в кожному чеку. 

Читать дальше
Николай Невирковец

Мобілізація в Україні – міф та пояснення

Без зайвих слів пропоную розставити всі крапки над «і» з приводу мобілізації:

Читать дальше

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^