Як отримувати аліменти з-за кордону?

Як отримувати аліменти з-за кордону?

Українки все частіше виходять заміж за іноземців. Проте іноді виникають ситуації, коли подружнє життя не ладиться, тому доводиться розлучатись. У цьому випадку постає питання утримання спільних дітей.

Така ж історія склалась у Наталі, котра вийшла заміж за Алі з Франції. Через деякий час у них народилась донька Ніка. Проте на третьому році спільного подружнього життя, дізнавшись про зраду коханого, жінка подала на розлучення до суду і повернулась на батьківщину.

За рішенням суду місце проживання дитини було визначено з Наталею, а для Алі призначено щомісячну виплату на утримання дитини у розмірі 3 тисяч гривень.

Відтак батьки зобов’язані сплачувати аліменти на утримання дітей – і громадянство та країна проживання тут не мають жодного значення.

Право на особливе піклування і допомогу неповнолітнім громадянам гарантує Загальна декларація прав людини, зокрема, ч. 2 ст. 27 Конвенції ООН про права дитини, яка була підписана Україною ще у 1990 році. Відповідно до неї, батьки або ж опікуни несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх фінансових можливостей та умов життя, необхідних для розвитку дитини.

Чисельні міжнародні договори є беззаперечним аргументом для стягнення аліментів із батьків, які проживають за кордоном, незалежно від їхнього громадянства. І якщо склалися певні, часом навіть доволі неприємні обставини, і один із батьків відмовляється сплачувати кошти, посилаючись на проживання в іншій країні, на підставі закону ви можете звернутися до компетентних органів. Це може бути звернення з позовом до суду за місцем проживання позивача – до українського суду, або ж за місцем проживання платника аліментів – тобто до іноземного.

Після прийнятого рішення про задоволення вимог щодо стягнення аліментів позивачу необхідно отримати пакет документів, передбачений відповідним міжнародним договором (зокрема, довідку про невиконання чи часткове виконання рішення на території України). Після цього можна розпочинати процедуру визнання і виконання рішення суду України на території іншої держави.

Для цього один із батьків чи опікун дитини подає клопотання про визнання та виконання рішення суду України разом із необхідним пакетом документів (передбачених відповідним міжнародним договором) до територіального органу Міністерства юстиції України. Мін’юст перевіряє належність оформлення документів та направляє їх до компетентного органу іноземної держави, де проживає боржник. Після цього суд відповідної країни вирішує, чи задовольняти клопотання.

Підстави для отримання аліментів в Україні

Обов'язок батьків утримувати дитину до досягнення нею повноліття (18 років) закріплено в ст. 180 СК України.

Обов'язок утримувати дитину закріплений як за матір'ю, так і за батьком.

Відповідно до ст. 181 СК України сума коштів на утримання дитини встановлюється або за домовленістю між матір’ю і батьком, або присуджується за рішенням суду.

Сума на утримання дитини (аліменти) стягується на користь того з батьків, з ким проживає дитина.

#ЧужихДітейНеБуває

Закон України №2477-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України», який ініційований Міністерством юстиції України та набув чинності 28.07.2018, спростив процедуру виплати аліментів для нерезидентів. Тому наразі аліменти від громадян інших держав в Україні не оподатковуються.

Також для дбайливих батьків, які піклуються про розвиток своєї дитини новаціями другого пакету законів «Чужих дітей не буває», передбачена податкова знижка на суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Захищайте свої права разом із Мін’юстом!

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированы? Войти на сайт
Гость
23.04.2019
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Поддержать блогерскую платформу Investgazeta

 

Кнопка пожервовать - изображение

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов
Курсы основных криптовалют

 

^