Увага: Відповідальності за підробку ліків бути!

Увага: Відповідальності за підробку ліків бути! Увага: Відповідальності за підробку ліків бути!

Нині у мережі з‘являються рекламні оголошення, у яких пропонується придбати нібито засоби для лікування та профілактики коронавірусу COVID-19, але це все є фейком, а враховуючи переживання людей за своє здоров’я, недобросовісні особи, намагаються на цьому нажитися, всі ми пам’ятаємо об’яву однієї із аптек Київської області. І поки МОЗ закликає українців не довіряти цій інформації та не купувати сумнівні препарати, ми нагадуємо про те, що підробка ліків є кримінальнокараним діянням і розповімо про відповідальність за фальсифікацію лікарських засобів.

Так, наприкінці минулого року, було прийнято Закон “Про внесення змін до статті 321-1 Кримінального кодексу України щодо відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів», яким внесено зміни відповідної статті, чим посилено кримінальну відповідальність за фальсифікацію лікарських засобів.

Отже, стаття 321-1, яка має назву, Фальсифікація лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів та передбачає, що за виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів, наступить покарання у вигляді позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Якщо указані дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою шляхом зловживання службовим становищем, медичним або фармацевтичним працівником, або за допомогою інформаційних систем, у тому числі Інтернету, або у великих розмірах, або якщо вони спричинили тривалий розлад здоров'я особи, а так само виробництво фальсифікованих лікарських засобів – покарання позбавленням волі на строк від восьми до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

А от якщо ці дії, спричинили смерть особи або інші тяжкі наслідки, або вчинені в особливо великих розмірах, - тоді настане покарання у вигляді позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна.

Разом з тим, законодавцем визначено, що якщо особа, яка добровільно здала фальсифіковані лікарські засоби та вказала джерело їх придбання або сприяла розкриттю злочинів, пов'язаних з їх обігом, звільняється від кримінальної відповідальності за придбання, перевезення, пересилання чи зберігання з метою збуту, збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів, їх ввезення на територію України, вивезення з території України, транзит через її територію, але це положення не стосується посадових осіб, медичних працівників та фармацевтів, а також якщо такі дії створили загрозу для життя чи здоров'я людей.

Тому наголошуємо, що наразі в світі не існує спеціальних ліків від COVID-19. Будьте пильними, не займайтеся самолікуванням та при перших симптомах ГРВІ зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Лікарі мають чіткий алгоритм дій на всі випадки. А також, часто і ретельно мийте руки водою і милом. Якщо немає такої можливості, варто використовувати спиртовмісний антисептик для рук, та залишайтесь вдома, більшість державних органів для вашого комфорту перейшла на дистанційне обслуговування громадян, так для прикладу, система безоплатної правової допомоги перейшла на дистанційну роботу, правову допомогу від держави кожна людина може отримати дистанційно. Для цього система БПД використовує усі доступні нам способи — офіційні веб-сайт та сторінки у соцмережах, електронну пошту та телефонний зв’язок, користуйтеся дистанційними сервісами та бережіть себе.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
23.07.2021
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^