Керівник системи безоплатної правової допомоги міста Києва 

Михайло Харін

Відповідальність за фейкові повідомлення про мінування

Все частіше із засобів масової інформації ми дізнаємося про фейкові повідомлення щодо мінування тих чи інших об’єктів. Подібні повідомлення становлять небезпеку не лише, створюючи паніку у суспільстві, а й відволікаючи фахівців спеціалізованих служб від виконання важливої роботи, змушуючи кидати значні матеріальні та людські ресурси для перевірки чийогось невдалого жарту чи спалаху хворої уяви. Крім цього, у великих містах подібні події створюють справжній колапс, коли у «години пік», громадяни не можуть дістатися до місць роботи або домівки.

Читать дальше
Михайло Харін

Як потрібно діяти споживачу, якщо продавець не приймає до оплати монети чи банкноти, які є дійсними засобами платежу

Усім нам знайома ситуація, коли в магазині, на ринку, в транспорті чи в будь-якому іншому закладі сфери послуг від нас відмовляються приймати в якості оплати за товар чи послугу дрібні монети чи зношені гроші. Відсутність здачі у продавця з купюр великого номіналу також часто стає проблемою саме покупця. Чи так це повинно бути? Чи передбачена відповідальність для надавачів послуг за такі дії?

Читать дальше
Михайло Харін

В Україні розширили коло осіб, які мають право на соціальну допомогу від держави

02 червня 2020 року, Верховною Радою України прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб», який передбачає підвищення соціальних гарантій для дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням, в тому числі для дітей з інвалідністю, уніфікацію принципів надання допомоги на дітей одиноким матерям та малозабезпеченим сім’ям, а також запроваджено державну соціальну допомогу на догляд одиноким особам, які досягли 80–річного віку та потребують постійного стороннього догляду.

Читать дальше
Михайло Харін

В Україні посилили покарання за пошкодження ліній зв'язку

 page 0001

Іноді кожен з нас зіштовхується з ситуацією, коли працюючи за комп’ютером у мережі Інтернет, або після трудового дня просто хочеться відпочити перед телевізором, а нічого не працює – Інтернет, проплачений, але відсутній та сама ситуація і з телебаченням. Телефонуючи провайдеру, з’ясовується, що це аварія на лінії, а досить часто це є навмисним пошкодженням ліній зв’язку або порушенням телекомунікаційних мереж. І це впливає не лише на наш стан та можливість працювати або відпочити, це і нанесенням значної майнової шкоди операторам, провайдерам телекомунікацій а також існують реальні ризики посягання на основи національної безпеки держави.

Читать дальше
Михайло Харін

Випалювання сухої трави, пожежі та відповідальність за підпали

Нажаль, окрім коронавірусу, карантину та діючих обмежень, у нас у суспільстві є ще одна важдива проблема, яка відходить далеко не другий план у стрічці новин, а саме випальвання трави, і хоча це є сезонним явищем, яке приходить до нас із року в рік, його не зупинити, тому вирішив нагадати про відповідальність за це та відповідні наслідки. 

Читать дальше
Михайло Харін

Увага: Відповідальності за підробку ліків бути!

Нині у мережі з‘являються рекламні оголошення, у яких пропонується придбати нібито засоби для лікування та профілактики коронавірусу COVID-19, але це все є фейком, а враховуючи переживання людей за своє здоров’я, недобросовісні особи, намагаються на цьому нажитися, всі ми пам’ятаємо об’яву однієї із аптек Київської області. І поки МОЗ закликає українців не довіряти цій інформації та не купувати сумнівні препарати, ми нагадуємо про те, що підробка ліків є кримінальнокараним діянням і розповімо про відповідальність за фальсифікацію лікарських засобів.

Читать дальше
Михайло Харін

Лікарняний листок: Порядок оформлення. Основні питання

Нещодавно, міністерство охорони здоров’я заявило, що планує виробити механізм самоізоляції особи з підозрою на коронавірус, а також відпрацювати всі юридичні наслідки такої самоізоляції, в тому числі щодо оформлення лікарняного у таких випадках.

Читать дальше
Михайло Харін

Як самостійно захистити інтелектуальну властність

За даними Глобального індексу конкурентоспроможності, в 2019 році, Україна займає 118 місце у світі за рівнем захисту прав інтелектуальної власності. На теперішній час, це є гострим питанням для розуміння у суспільстві, оскільки будь яка праця повинна бути оцінена, в тому числі інтелектуальна та творча, яка має дуже велике значення, хоча краще мабуть буде сказати: має велику цінність, адже в наш час інтелектуальна власність продається і купується за великі гроші.

Читать дальше
Михайло Харін

Чому варто звернутися до медіатора, а не до суду?

У вас виник спір, при вирішенні якого Ви бажаєте зберегти час, нерви та гроші та віднайти більш прогресивний метод вирішення суперечок? Процедура медіації уже досить давно набула широкого застосування у європейських країнах та є однією з найпопулярніших форм врегулювання конфліктів.

Читать дальше
Михайло Харін

«Чорна п’ятниця» та Новорічні свята: Як купувати в Інтернеті?

Наближається «Чорна п’ятниця» та Новорічні свята. Щоб встигнути придбати подарунки та бажані товари зі знижками багато українців користуються послугами он-лайн магазинів.

Читать дальше

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^