Випалювання сухої трави, пожежі та відповідальність за підпали

Випалювання сухої трави, пожежі та відповідальність за підпали Випалювання сухої трави, пожежі та відповідальність за підпали

Нажаль, окрім коронавірусу, карантину та діючих обмежень, у нас у суспільстві є ще одна важдива проблема, яка відходить далеко не другий план у стрічці новин, а саме випальвання трави, і хоча це є сезонним явищем, яке приходить до нас із року в рік, його не зупинити, тому вирішив нагадати про відповідальність за це та відповідні наслідки. 

Оскільки на вулиці потеплішало, і як завжди у цю пору, в Україні почастішали випадки навмисного спалювання сухої трави, залишків листя у лісосмугах та біля доріг, та сміття біля населених пунктів. Ігнорування громадянами правил пожежної безпеки у вказаних випадках, а також при необережному поводженні з вогнем під час перебування на відкритих територіях, призводить до різкого зростання кількості пожеж у екосистемах, а такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Все частіше ми чуємо із новин про непоодинокі випадки таких пожеж.

Насправді, спалювання рослинності не тільки завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей, а й може перерости у неконтрольоване горіння, пошкодження нижніх частини дерев, кущів та верхніх частин коріння, загрожувати знищенню будівель та споруд житлового сектору.

За даними Державної служби України з надзвичайних ситуацій — ліквідація таких пожеж відрізняється від інших тривалістю та потенційною можливістю збільшення масштабів. Для їх гасіння потрібно залучати значну кількість рятувальних сил, пального і спецтехніки на тривалий термін. Адже на відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х кілометрів на годину, а у вітряну – до 30. Висота полум’я сягає двох метрів, а при сильному вітрові з різкими змінами напрямку та швидкості, розмір таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази.

На теперішній час, активно вживаються заходи для профілактики самовільного випалювання сухої трави та післяжнивних залишків стерні. Так, лісові охоронні підприємства - посилюють заходи контролю, з метою ліквідації пожеж на стадії їх займання, а також масово проводяться рейдові перевірки населених пунктів. А про виявлені факти інформують державну екологічну інспекцію та правоохоронні органи.

Нагадуємо, що за відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне випалювання сухої рослинності передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу – 170-340 гривень для громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 – 680 гривень. Крім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом. Таке правопорушення карається штрафом від 5 100 гривень до 8 500 гривень, або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

А також, дії по самовільному спалюванню сухої трави є порушенням вимог Законів України “Про охорону атмосферного повітря”, “Про охорону навколишнього природного середовища” та правил пожежної безпеки.

Бережіть себе та природу, а у разі виявлення пожежі, просимо телефонувати за номером 101.

А також нагадуємо, у випадку якщо у Вас або Ваших родичів виникають правові питання, то консультацією професійного юриста, складенням юридичних документів, а за необхідності представництвом інтересів адвокатом, Ви можете скористатися у найближчому пункті доступу до безоплатної правової допомоги.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
23.07.2021
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^