В Україні посилили покарання за пошкодження ліній зв'язку

В Україні посилили покарання за пошкодження ліній зв'язку В Україні посилили покарання за пошкодження ліній зв'язку

Іноді кожен з нас зіштовхується з ситуацією, коли працюючи за комп’ютером у мережі Інтернет, або після трудового дня просто хочеться відпочити перед телевізором, а нічого не працює – Інтернет, проплачений, але відсутній та сама ситуація і з телебаченням. Телефонуючи провайдеру, з’ясовується, що це аварія на лінії, а досить часто це є навмисним пошкодженням ліній зв’язку або порушенням телекомунікаційних мереж. І це впливає не лише на наш стан та можливість працювати або відпочити, це і нанесенням значної майнової шкоди операторам, провайдерам телекомунікацій а також існують реальні ризики посягання на основи національної безпеки держави.

Так, до 13 травня 2020 року кримінальна відповідальність за дані порушення була у вигляді штрафу від 1700 до 3400 грн. або виправними роботами на строк до одного року, або обмеженням волі на строк до двох років. Звісно, це порівняно із збитками, які завдаються підприємствам і користувачам, були незначними. Однак, нині Верховною Радою України прийнято відповідний закон, який посилив відповідальність за вказані порушення і тепер покарання має зовсім інший вигляд.

 page 0001

Так, Якщо діям зловмисників припинилося надання телекомпослуг, то:

  • За перше порушення – штраф від 17 000 грн до 51 000 грн, або – громадські роботи терміном до ста двадцяти годин, або – обмеження волі строком від одного до трьох років.
  • За повторне порушення або за попередньою змовою групою осіб чи загальнонебезпечним способом – штраф від 51 000 грн до 170 000 грн або позбавлення волі строком від трьох до п'яти років.
  • Якщо пошкодження завдали майнової шкоди у значних розмірах (понад 17 000 грн) або спричинили тяжкі наслідки – штраф від 255 000 грн до 425 000 грн або позбавлення волі строком від шести до восьми років.
  • А от адміністративна відповідальність за порушення правил охорони ліній зв'язку, а також їх пошкодження, то передбачала від 170 до 850 грн., а для посадових осіб від 850 до 3400 грн. Для прикладу зараз, ця відповідальність становить від 1700 до 3400 гривень, а для юридичних осіб від 5100 до 6800 гривень.

У зв’язку з тим, що наша країна у швидкому темпі виходить на новий рівень надання телекомунікативних послуг, то посилення відповідальності є досить необхідним кроком.

Також користуючись нагодою, нагадую, що якщо у Вас або Ваших родичів наявний цивільний або адміністративний спір, виникають додаткові питання, то консультацію професійного юриста Ви можете отримати дистанційно звернувшись до системи безоплатної правової допомоги.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
26.09.2021
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^