Чому державно-приватне партнерство вигідно для бізнесу?

Чому державно-приватне партнерство вигідно для бізнесу?

Якщо описати державно-приватне партнерство декількома словами, то це взаємна вигода. У цій формі співпраці інтереси сторін чітко збалансовані, спираючись на досягнення спільних цілей.

Чому це вигідно для бізнесу? Перш за все, приватний партнер отримує право використовувати об'єкти державної та комунальної форми власності або навіть створювати їх. Таким чином, приватний партнер отримує виняткове право працювати в тих сферах діяльності, де держава має монополію. По-друге, відносини між державою та бізнесом є довгостроковими у випадку використання механізму ДПП. У той же час розподіл ризиків також є однією з основних характеристик такого партнерства.

Широке використання ДПП у світі підтверджено статистичними даними Європейського центру експертизи ДПП (EPEC), згідно з яким у 2017 році було укладено понад 40 договорів ДПП на суму більш ніж 14 млрд. євро у країнах ЄС.

Тому саме ДПП може забезпечити створення нової та модернізації існуючої інфраструктури шляхом комбінування приватних та державних ресурсів.

Сфери застосування ДПП дійсно різноманітні. Наприклад, третій Стамбульський аеропорт, який буде відкритий 31 жовтня цього року, Євразійський тунель, тунель під Ла-Маншем, міст Віадук-Міоо, близько 200 шкіл в Австралії, близько 35 лікарень в Туреччині.

Однак, в Україні поки не було реалізовано жодного масштабного проекту ДПП, незважаючи на успішний світовий досвід. Одна з основних проблем - низька інституційна спроможність як на центральному, так і на регіональному рівні. Розвиток проектів ДПП вимагає багатопрофільного досвіду (у сфері права, фінансів, комерції, маркетингових досліджень, технологій, проектування тощо) серед державних установ.

В Україні за розрахунками експертів для модернізації інфраструктури ЖКГ необхідно залучити 25 млрд. дол. США. Забезпечити такий фінансовий ресурс без залучення приватного бізнесу не вбачається наразі можливим.

Тільки спільними зусиллями уряду, бізнесу, фінансових організацій та установ ми можемо отримати результат. Це включає чіткий баланс між перевагами сторін та розподілом ризиків. Тим не менш, головною метою будь-якого партнерства є надання людям високоякісних послуг, незалежно від сфери – будь то медичні або комунальні.

ДПП це не спринт – це марафон з чітким визначенням необхідних ресурсів для успішного завершення.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
27.01.2021
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^