Друга за величиною фондова торговельна площадка США – біржа Nasdaq, яка торгує акціями високотехнологічних компаній вперше введе мінімальний розмір для первинних публічних розміщень (IPO) – $25 млн. Нові обмеження на первинні публічні розміщення повинні ускладнити вихід на фондову біржу компаній з Китаю, повідомляє Reuters з посиланням на інформовані джерела.

«Nasdaq не буде в нових правилах якимось особливим чином виділяти компанії з Китаю, але вводяться обмеження викликані побоюваннями у зв’язку з фінансовою непрозорістю китайських IPO та зв’язками підприємців з КНР із впливовими інсайдерами», – зауважили співрозмовники агенції.

І додали, що нові правила вимагатимуть від компаній з деяких країн, зокрема Китаю, залучити $25 млн при проведенні IPO (або не менше чверті їх ринкової капіталізації після лістингу).

Видання зазначає, що Nasdaq вперше у своїй історії встановив мінімальне значення за розміром IPO.

«Ця зміна не дозволила б кільком китайським компаніям, які котируються на біржі Nasdaq, стати публічними, – розповідають співрозмовники. – За даними Refinitiv, зі 155 китайських компаній, які котирувалися на Nasdaq з 2000 року 40 отримали дохід від IPO нижче $25 млн».

Як стверджує Reuters, невеликі китайські компанії проводять IPO, щоб отримати можливість своїм засновникам та інвесторам переказувати кошти в доларах США, обходячи заходи влади КНР з контролю за капіталом.

«Компанії використовують свій лістинговий статус Nasdaq, щоб переконати кредиторів у Китаї фінансувати їх», – йдеться у повідомленні. Крім того, вони отримують субсидії від влади регіонів у Китаї, щоб стати гравцями, чиї цінні папери публічно торгуються на біржі.

«Нові правила вимагатимуть від аудиторів забезпечити відповідність міжнародних франшиз китайських компаній світовим стандартам», – зазначили джерела видання.

Nasdaq також перевірить аудит невеликих американських компаній, які перевіряють рахунки китайських первинних публічних розміщень.

Як зазначає агенція, таким чином IPO китайських компаній стають новою точкою напруженості у відносинах між КНР і США в галузі торгівлі, технологій та в умовах поширення нового коронавірусу.

Коментарі Facebook

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^