У вівторок, 13 квітня, Верховна Рада України ухвалила закони №4475, 4398 і 4399 про захист валютних позичальників, які мають багаторічні борги за кредитами в іноземній валюті. Документи передбачають досить м'яку схему реструктуризації та податкові пільги для банків.

У законі №4475 Рада продовжила на п'ять місяців дію мораторію, що забороняє банкам стягувати майно громадян України, надане як забезпечення кредитів в іноземній валюті, та впровадила реструктуризацію таких кредитів із перерахунком усіх грошових зобов'язань у гривневий еквівалент і списанням штрафу.

Закон №4398 зобов'язує Фонд гарантування вкладів фізичних осіб не пізніше ніж за 30 днів до публікації оголошення про відкриті торги запропонувати позичальникові погасити заборгованість на суму, не меншу за оцінну вартість активу.

«Крім того вилучає зі складу ліквідаційної маси житло, яке є єдиним місцем проживання сім'ї боржника, якщо воно не перевищує 60 кв. м, або 13,65 кв. м на кожного члена сім'ї боржника для квартири або 120 кв. м для житлового будинку», - зазначається у документі.

І додається, що боржник, який мешкає у такому житлі, в разі недостатності його доходів для виконання умов реструктуризації за рішенням господарського суду може виплачувати мінімальну суму щомісячного виконання плану реструктуризації.

Закон №4399 дозволяє банкам, що здійснюють реструктуризацію кредитів фізичних осіб в іноземній валюті, забезпечених іпотекою, не коригувати фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток) на суму згортання резервів з валовою балансовою сумою за такими чинними кредитами й на суму часткового прощення кредиту, що підлягає реструктуризації.

валютні кредити, кредити, валюта, закони, борги

Коментарі Facebook

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^