У середу, 17 лютого 2021 року, Верховна Рада України у першому читанні підтримала законопроєкт №4184, який вводить ПДВ на онлайн-послуги компаній-нерезидентів. Для іноземних онлайн-сервісів, якими користуються українці, на зразок Facebook, Netflix, Steam, сервісів Apple й Amazon, цей проєкт вводить податок у 20%, але платити його повинні самі компанії.  

Документ доповнює статтю 208 Податкового кодексу (щодо оподаткування послуг нерезидентів, які поставляються на території України) нормою про оподаткування електронних послуг. 

«Згідно з текстом цієї норми, електронні послуги, які компанії-нерезиденти поставляють фізособам на території України, обкладаються ПДВ (20%)», – йдеться у документі. 

Компанія-нерезидент – це компанія, у якої немає в країні постійного представництва. Для того, щоб надавати послуги українцям, вона повинна зареєструватися в українській податковій як платник ПДВ. 

Водночас з кодексу виключають норму про «податок на іноземну рекламу», тобто, українські юрособи та ФОП не повинні будуть платити 20% податку при купівлі електронних послуг в іноземних компаній. 

Автори розраховують, якщо цей проєкт закону буде прийнятий, він принесе до бюджету додаткові 3 млрд грн. 

 

Коментарі Facebook

НЕ ПРОПУСТІТЬ В БЛОГАХ:

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^