У неділю, 15 листопада, після восьмирічних переговорів в Ханої на саміті Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН), п'ятнадцять країн – Китай, Австралія, Нова Зеландія, Південна Корея та Японія, а також країни Південно-Східної Азії – Бруней, В'єтнам, Індонезія, Камбоджа, Лаос, Малайзія, М'янма, Сінгапур, Таїланд і Філіппіни, підписали документ про всебічне регіональне економічне партнерство (ВРЕП) і стали членами найбільшої у світі торгової угоди про вільну торгівлю, що охоплює третину загальносвітового ВВП, повідомляє BBC.

 

 «Оглядачі вбачають у цій угоді зростаючий вплив Китаю у регіоні», – зазначає видання.

До угоди не увійшли США – країна вийшла з транстихоокеанського партнерства (TPP) за указом президента Дональда Трампа у 2017 році. Тоді до складу ТРР входило 12 країн і попередник Трампа – президент Барак Обама, підтримував його як противагу зростаючому регіональному впливу Пекіна.

«Лідери, що брали участь в саміті, сподіваються – угода допоможе підтримати національні економіки, що відчули на собі наслідки пандемії коронавірусу», – йдеться у повідомленні. 

Як зазначив глава уряду Китаю Лі Кецян, за нинішніх обставин той факт, що після восьми років перемовин ВРЕП підписали, «дає промінь надії». 

У процесі обговорення також брала участь Індія, проте минулого року вона вийшла з них через побоювання, що від низьких мит постраждають місцеві виробники. 

«Однак учасники ВРЕП наголосили, що двері для Індії залишаються відчиненими», – зазначає видання. 

За умовами угоди, у найближчі 20 років між його учасниками буде скасовано низку мит на імпортні товари та продукцію, зокрема, у сфері інтелектуальної власності, телекомунікацій, фінансових послуг, інтернет-торгівлі й професійних послуг.  

Коментарі Facebook

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^