За квітень 2020 року державний та гарантований державою борг України в еквіваленті в національній валюті зменшився на 2,7% до 2 196 млрд грн, а в еквіваленті в іноземній валюті зріс на 1,3% до $81,4 млрд, йдеться у повідомленні Міністерства фінансів України.

«Традиційно, ключовим фактором впливу на стан державного боргу були коливання на валютному ринку. За даними Національного банку ревальвація гривні по відношенню до дол. США в квітні 2020 року склала 4,04%», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що активність інвесторів в умовах світової пандемії COVID-19 та очікування можливої рецесії світової економіки була не високою.

«З чотирьох аукціонів, запланованих Мінфіном на квітень, фактично проведено було лише один. За підсумками аукціонів 28 квітня на фінансування державного бюджету було залучено 9,8 млрд гривень», – зазначили у міністерстві.

І додали, що завдяки  сформованому достатньому запасу фінансової ліквідності, Мінфін комфортно пройшов період несприятливої кон’юнктури ринку на внутрішньому ринку капіталу, вчасно та в повному обсязі виконуючи свої фінансові зобов’язання.

«Більше половини залучених коштів – облігації державної внутрішньої позики номіновані в гривні. Середньозважена ставка дохідності за тримісячними паперами склала 11,24%, а сума залучених ресурсів – понад 5,3 млрд гривень. Ще близько 4,5 млрд грн державний бюджет отримав від розміщення шести та восьмимісячних облігацій, номінованих в доларах США. Середньозважена ставка дохідності за цими паперами склала 3,29% та 3,5% відповідно», – йдеться у повідомленні.

Міністерством фінансів у звітному періоді було здійснено виплати 9,9 млрд грн з погашення державного боргу та 9 млрд грн з обслуговування.

Коментарі Facebook

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^