Найнебезпечнішою компанією світу для інвесторів є компанія Ілона Маска – Tesla, повідомляє CNBC, посилаючись на думку глави аналітичної компанії New Constructs Девіда трейнера.

«Ви можете придумати багато оптимістичних сценаріїв для Tesla. Можете припустити, що вона зробить 30 мільйонів автомобілів у найближчі 10 років, можете уявити, що вони досягнуть рівня Toyota, найефективнішої автомобільної компанії в історії, або ж займуться страховим бізнесом. Але навіть у будь-якому з цих випадків прогнозований прибуток буде занадто малим для нинішньої ціни акцій», – зазначив Трейнер.

І додав, що поточні котирування Tesla, торгуються по $418,3 за акцію, були б справедливі у тому випадку, якщо б її частка від загального ринку електромобілів становила від 40% до 110%.

«Однак при нинішньому рівні продажів у 57 тисяч машин на рік і допущенні, що до 2030 року буде продано 10,9 мільйона штук, частка ринку складе 42%. Таким чином, акції Tesla переоцінені у 159 разів щодо її ж майбутньої виручки», – пояснив аналітик.

При цьому папери компанії Ілона Маска він назвав «одним з найбільших карткових будиночків усіх часів, який готується впасти». І підкреслив, що ситуацію не виправить навіть нещодавнє дроблення акцій з розрахунку один до п'яти.

«Воно зробило їх доступнішими для приватних інвесторів, що тільки підвищило ціну», – зазначив він.

За оцінкою аналітика, справедлива ціна акцій Tesla дорівнює приблизно 10% від реальних показників, тобто $41,8 за штуку.

У кінці квітня засновник і глава Tesla Ілон Маск написав у Twitter, що вартість компанії, на його думку, переоцінена. Слідом за цією заявою котирування обрушилися на 10%, до $683 за штуку (з розрахунку до дроблення).

Коментарі Facebook

НЕ ПРОПУСТІТЬ В БЛОГАХ:

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^