Один із братів Суркісів – Ігор, а також шість, пов'язаних з ними офшорних компаній 17 грудня 2019 року подали позов до ​​Високого суду Лондона проти п'ятого президента України Петра Порошенка та колишньої глави НБУ Валерії Гонтаревої, повідомляє НВ Бізнес.

 

Видання зазначає, що шісткою компаній, які підтримали позов Суркіса-молодшого стали – Camerin Investments LLP, Sunnex Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlini Commercial LLP, Lumil Investments LLP, а також Sofinam Investments LLP.

«Згадка колишньої глави центробанку України Валерії Гонтаревої, ймовірно, є технічним елементом позову», – пише видання.

І зазначає, що одним із популярних шляхів доступу до англійського суду є пред'явлення позову до кількох співвідповідачів, хоча б один з яких проживає на території під британською юрисдикцією.

«Як відомо, Гонтарева, під час каденції якої в ролі глави НБУ був націоналізований ПриватБанк, вже довгий час проживає в столиці Великобританії», – йдеться у повідомленні.

У свою чергу Валерія Гонтарєва на запит НВ Бізнес відповіла, що ще не бачила тексту самого позову.

«Я теж хотіла б отримати документи та зрозуміти, яким чином вони це зробили і до чого тут я, – дивується Гонтарєва. – Навіть, якщо щось у цій статті (в «ДТ», про неї нижче – Ред.) є правдою, то ні я, ні НБУ тут точно ні до чого! І, якщо за нашою спиною хтось щось робив, то ми не маємо до цього ніякого відношення».

За словами Гонтаревої, вона не пов'язує себе у цьому позові з самим Порошенко. «Ні! І не збираюсь. Я точно не маю до цього ніякого відношення та готова йти у будь-який корт (суд – Ред.) світу та це довести». За її словами, всю інформацію про цей позов вона сама отримала зі ЗМІ.

Нагадаємо, раніше видання Дзеркало тижня (ДТ) повідомляло, що брати Суркіси подали позов проти Порошенка в Лондонський арбітраж – тоді ще без згадки Гонтаревої.

«Як з'ясувалося, позов у Лондоні є – але не в арбітраж. Позивачів не двоє, а один. А сам процес може рикошетом вдарити по інтересах України в судах державного ПриватБанку з колишніми власниками – Ігорем Коломойським і Ко», – йдеться у повідомленні.

Коментарі Facebook

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^