У рамках перемовин щодо передачі контролю над сервісом для коротких відеороликів TikTok інвестори його материнської компанії – китайської ByteDance оцінили соціальну мережу в $50 млрд, повідомляє Reuters з посиланням на джерела.

Як повідомляє видання, комітет з іноземних інвестицій у США (CFIUS) висловлював побоювання з приводу безпеки персональних даних, які TikTok обробляє під керівництвом китайського власника. 

У липні за інформацією джерел Financial Times, влада США планує внести ByteDance до чорного списку. У такому випадку TikTok не зможе працювати в країні. 

«Через торгові війни між країнами в цьому списку вже знаходиться, наприклад, Huawei», – нагадує видання.

Після цього джерела The Information повідомили, що група американських інвесторів ByteDance обговорює з керівництвом компанії можливість купівлі контролю у TikTok, щоб уникнути блокування програми. 

«В угоді можуть брати участь General Atlantic і Sequoia Capital. Також китайська компанія розглядає варіант продажу частки TikTok іншим американським компаніям», – йдеться у повідомленні. 

Як зазначає Reuters, оцінка в $50 млрд у 50 разів перевищує прогнозовану на 2020 рік виручку TikTok у розмірі $1 млрд. 

У 2021 році менеджери соцмережі очікують виручку на рівні $6 млрд. Для порівняння, Snap оцінюється в 15 разів вище прогнозованої аналітиками Refinitiv до 2020 року виручки – близько $33 млрд. 

«При цьому керівництво ByteDance нещодавно обговорювало приблизну оцінку TikTok і розраховувало на суму понад $50 млрд», – зазначає одне із джерел Reuters.

І додає, що сама материнська компанія ByteDance під час продажу частки одного з акціонерів у 2020 році була оцінена в $140 млрд. 

«Також ByteDance розглядає можливість продажу тільки американських підрозділів TikTok, якщо не вдасться домовитися про продаж контролю в сервісі, – пише Reuters. – Вартість такої угоди і які саме зв'язки американський TikTok підтримуватиме з материнською компанією, не уточнюються».

За інформацією джерел можливий ще один сценарій: створення окремого холдингу для TikTok з незалежною радою директорів.

Коментарі Facebook

НЕ ПРОПУСТІТЬ В БЛОГАХ:

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^