У середу, 6 травня, Міністерство фінансів України у повному обсязі погасило тогорічний випуск облігацій внутрішньої державної позики на загальну суму 7,316 млрд грн (погашення і відсотки) або $271,16 млн (за курсом Нацбанку), повідомляє НВ Бізнес з посиланням на пресслужбу міністерства фінансів.

 

«Це погашення не найбільше, тому його вплив на курс гривні буде мінімальним», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у січні було погашено понад 16 млрд грн, а найнапруженішим тепер стане серпень, на який після вчорашнього аукціону доведеться майже 21 млрд грн погашень і 26 млрд всіх гривневих боргових виплат.

Як зазначає старший фінансовий аналітик групи ICU Тарас Котович, варто сподіватися, що до того часу ситуація в економіці та на ринку ОВДП стабілізується, й Мінфін зможе рефінансувати всі ці виплати знову та коштом довших випусків облігацій.

«Всього ж до кінця року гривневі погашення складуть 42 млрд грн (без урахування сьогоднішньої виплати). Тому навіть якщо найближчим часом Мінфін й надалі розміщуватиме тільки короткострокові випуски – особливих труднощів для здійснення виплат у бюджету це не викличе», – упевнений аналітик.

Зазначається, що питання виплат було повністю вирішене за допомогою нової позики 5 травня, хоч і короткострокової.«Тому по суті в НБУ пройде кліринг, коли бюджет отримає різницю між сумою виплат і погашень, банки – нові ОВДП на свої рахунки, а ті, хто володів облігаціями з погашенням або купоном, що виплачуються сьогодні – свої гроші», – пояснив Тарас Котович.

За його словами, оскільки основний обсяг виплат припадає на випуск дисконтних облігацій, який переважно розміщувався минулого року, але активно торгувався на вторинному ринку, можна припускати частку виплат, яка припадає на нерезидентів.

«Але цілком ймовірно, що вона не перевищуватиме $30-40 млн, бо минулого року їх більше цікавили довгі строки звернення. Тому ні сьогодні, ні найближчими днями особливого впливу на валютний ринок ця виплата не зробить», – наголосив він.   

Коментарі Facebook

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^