Аукціонний будинок Christie's виставив на продаж пляшку французького вина Pétrus, яка понад рік перебувала на Міжнародній космічній станції. Представники Christie's очікують, що її вдасться продати за $1 млн, повідомляє The New York Times.

У листопаді 2019 року на МКС було відправлено 12 пляшок Pétrus врожаю 2000 року. Вино провело на орбіті більше ніж 400 днів і пройшло шлях близько 300 млн кілометрів. За даними Christie's, вантаж повернувся на Землю в січні цього року на борту космічного корабля SpaceX. 

Проєкт профінансувала приватна компанія Space Cargo Unlimited, яка вивчає вплив невагомості на харчові продукти та здоров'я людини. На аукціоні продадуть тільки одну «космічну пляшку» з 12. Ще три були раніше відкриті для дегустаторів, а решта вісім вирішили зберегти для подальшого вивчення. 

Окрім пляшки, що побувала в космосі, покупець отримає виготовлений на замовлення чемоданчик, декантер, стакани, штопор, зроблений з метеорита, а також другу, «земну» пляшку Pétrus врожаю 2000 року, що не літала на МКС. За словами представника Christie's Тіма Тріптрі, завдяки цьому покупець зможе порівняти смак. 

Як стверджує Space Cargo Unlimited, після перебування вина у космосі його смак змінився. На сайті компанії позначені декілька особливостей, які, як стверджується, виявили дегустатори. Наприклад, вони відзначали різницю в кольорі. Зокрема, «космічне» вино, за їхніми словами, мало відтінком червоного цегли.

Кошти, виручені від продажу вина з МКС, спрямуються на проведення нових експериментів у космосі, заявив голова компанії Space Cargo Unlimited Ніколя Гом. За його словами, проєкт з вивчення наслідків невагомості повинен допомогти появі «сільського господарства та харчових продуктів, які завтра знадобляться на Землі», повідомляє BBC. 

«Ця пляшка Pétrus урожаю 2000 року знаменує собою важливий крок на шляху до глибшого розуміння процесу дозрівання вина», - вважає Тім Тріптрі. 

Ціна звичайної пляшки Pétrus урожаю 2000 роки, що побувала в космосі, в середньому становить близько $6 тис. Французьке виноробне господарство Pétrus виробляє близько 30 тис. пляшок на рік. Вино вважається одним з найдорожчих і престижних у світі.

 

Коментарі Facebook

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^