Apple у понеділок, 22 червня, на всесвітній конференції для розробників WWDC 2020 року, яка цього року проходила в онлайн-режимі, представила нові версії операційних систем для iPhone, iPad, Mac і Apple Watch.

У новій ОС є кілька новинок. Так, іконки додатків можна розташувати на одному екрані – віджети можна налаштовувати за розміром, місця або об'єднувати разом.

Нова функція Apple Library дозволить автоматично організовувати додатки відповідно до розділів. Також в новій iOS з'явилася можливість переглядати відео під час виконання інших функцій – зображення буде відтворюватись в кутку або іншому закріпленому місці екрану. А ось за допомогою функції CarKey можна буде використовувати iPhone замість ключа для автомобіля.  

«В Apple повідомили, що першим автомобілем, який підтримуватиме цю функцію стане BMW 5, який вийде у липні 2020 року»,– повідомляє РБК. 

Тепер смартфони Apple зможуть підтримувати App Clips – урізану версію програми, якою можна скористатися, якщо не хочеться завантажувати повну версію. Наприклад, якщо потрібно щось оплатити або орендувати велосипед. У новій iOS багато уваги приділили приватності. Тепер кожен додаток повідомлятиме користувачеві окремим повідомленням, яку саме інформацію про нього збирає.

Зміниться і збір геолокаційні даних користувачів: тепер додаткам можна дозволяти визначати лише приблизне місце розташування iPhone. Інформація про дзвінок на смартфонах тепер не відображатиметься на весь екран – вона скоротиться до невеликого вікна. Голосовий помічник Siri також показуватиметься на весь екран.

В iOS 14 додадуть функцію Scribble, яка дозволить використовувати стилус Apple Pencil для розпізнавання й перетворення рукописного тексту. Писати вручну прямо на смартфоні можна буде в «Пошті», «Повідомленнях», пошуковому рядку браузера й в інших додатках. 

У навушників AirPods оновлять прошивку – тепер вони зможуть підтримувати спеціальний звук для перегляду фільмів з ефектом занурення та перемикатися між iPhone і Mac. Крім того з'являться зміни й у додатку iMessage – у ньому можна буде закріплювати контакти й чати подібно до того, як наразі це реалізовано в месенджері Telegram. 

Також Apple оголосила, що відмовиться від процесорів Intel – наступного року компанія планує випустити комп'ютери Mac з процесором власної конструкції під назвою Apple Silicon.

«За десять років розробки власних чіпів їх продуктивність зросла в тисячу разів, а iPad Pro працює швидше багатьох ноутбуків, тому компанії простіше розробляти власне апаратне забезпечення», – розповів старший віце-президент з розробки програмного забезпечення Apple Крейг Федеріго. 

Про те, що Apple може перейти на власні процесори, раніше повідомляв Bloomberg, але сама компанія тоді утримувалася від коментарів.  

 

Коментарі Facebook

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^