Національний банк України прогнозує, що у 2020 році державний та гарантований державою борг зросте до 62% ВВП, при тому, що станом на кінець 2019 року цей показник за оцінками Мінфіну становив 51,6% ВВП, про це йдеться в інфляційному звіті Нацбанку за липень.

Як зазначили у НБУ головними факторами будуть значне нарощування дефіциту бюджету, падіння номінального ВВП, а також нижчий, ніж наприкінці минулого року, обмінний курс гривні.

«Надалі показник знижуватиметься на 2–3 відсоткових пункти щороку, завдяки зростанню економіки, виваженій фіскальній політиці та низькій волатильності обмінного курсу», – зазначається у звіті.

Додається, що фіскальна політика у 2020 році буде стимулюючою. «Так, для протидії негативним наслідкам кризи буде сформовано додатний фіскальний імпульс (близько 2% ВВП) для економіки, що буде відображенням розширення дефіциту зведеного бюджету в поточному році до 7,5% ВВП», – наголосили в НБУ.

Кошти спрямовуватимуться на заходи зі стимулювання економічної діяльності (безпосередньо капітальні видатки), підтримання бізнесу та населення в умовах зниження споживчої активності і зайнятості.

Крім того, за оцінками НБУ, в ІІ кварталі падіння ВВП України прискорилося до 11% у річному вимірі (з 1,3% у І кварталі). Надалі воно може сповільнитися до 7,4% у ІІІ кварталі й 3,8% у IV кварталі.

«За підсумками 2020 року ВВП впаде на 6%, а в 2021 році (як і в 2022 році) зросте на 4%», – йдеться у повідомленні.

Коментарі Facebook

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^