Міжнародний валютний фонд (МВФ) відзначає прогрес України у проведенні реформ і чекає виконання узгоджених раніше попередніх заходів для остаточного затвердження радою директорів Фонду нової трирічної програми розширеного фінансування EFF на $5,5 млрд, повідомляє Інтерфакс-Україна.

 

Як зазначив представник МВФ Джеррі Райс, зараз йде активний діалог. «Конструктивні дискусії тривають», – сказав він на брифінгу у Вашингтоні в четвер, водночас не зміг назвати можливу дату розгляду українського питання радою директорів.

Райс зазначив, що п'ятьма основними фокусами нової програми є:  

  1. Посилення верховенства права.
  2. Боротьба з корупцією.
  3. Підвищення конкуренції, відкриття ринків і зниження ролі олігархів.
  4. Посилення гарантій незалежності Нацбанку та стабільна фіскальна політика.

Також він нагадав, що у січні на Всесвітньому економічному форумі у Давосі відбулася зустріч виконавчого директора МВФ Крісталіни Георгієвої з президентом України Володимиром Зеленським, на якій глава Фонду відзначила прогрес країни у реалізації програми реформ.

Видання зазначає, що президент, уряд і Нацбанк України на початку грудня 2019 року домовилися з менеджментом МВФ про відкриття нової трирічної програми розширеного фінансування на $5,5 млрд.

«Остаточне рішення має прийняти рада директорів Фонду після виконання Києвом останніх попередніх заходів, у тому числі прийняття ряду законів Верховною Радою. Одним з них є №2571 про окремі питання функціонування банківської системи, який повинен усунути виниклі у ході очищення банківської системи законодавчі прогалини та знизити ризики негативних наслідків можливого рішення про денаціоналізацію ПриватБанку», – йдеться у повідомленні.

Передбачалося, що попередні заходи будуть виконані у січні – на початку лютого, що дозволить винести українське питання на раду директорів МВФ у лютому.

«Однак Верховна Рада на даний момент увійшла в процес розгляду в другому читанні законопроєкту про ринок землі, який при дотриманні існуючого регламенту може розтягнутися на кілька тижнів або навіть місяців», – зазначає видання. 

Коментарі Facebook

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^