Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроєкт №3637 про віртуальні активи, який стане поштовхом для інтеграції України в європейське й світове економічне співтовариство. За відповідне рішення проголосували 230 народних депутатів.

«В Україні ринок віртуальних активів фактично вже склався й існує протягом приблизно п'яти років, але знаходиться повністю поза правовим полем держави», – йдеться у пояснювальній записці. 

За словами автора документа Олексія Жмеренецького (партія Слуга народу), підприємці у сфері віртуальних активів працюють повністю в тіні та не можуть реєструватися, захищати свої права в суді, укладати контракти, стартапи тікають з України або реєструються в іноземних юрисдикціях.

«Експерти оцінюють обсяг транзакцій в Україні з віртуальними активами близько $150-200 млн на день, а капіталізація – складає понад $2 млрд, але на жаль вся галузь перебуває у тіні», – зазначив він.

Ухвалення законопроєкту має вирішити такі проблеми як:

  • відсутність правового регулювання відносин, що виникають у сфері обігу віртуальних активів;
  • відсутність механізмів оподаткування доходів, отриманих від операцій з віртуальними активами;
  • відсутність правових гарантій захисту права власності учасників ринку віртуальних активів;
  • регулювання діяльності професійних учасників ринку віртуальних активів;
  • відсутність механізмів контролю за обігом віртуальних активів, які можуть використовуватися з метою легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення;
  • відсутність дієвих механізмів із залучення іноземних інвестицій.

Центральним органом виконавчої влади, який формує та реалізує державну політику у сфері обігу віртуальних активів, є Мінцифри.   

Коментарі Facebook

НЕ ПРОПУСТІТЬ В БЛОГАХ:

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^