На віртуальному саміті «Великої двадцятки» (G20) голова КНР Сі Цзіньпін запропонував ввести індивідуальні QR-коди для мандрівників, які будуть взаємно визнаватися у різних країнах, повідомляє BBC News.

«Стримуючи вірус, нам необхідно відновити безпечну та безперебійну роботу глобальних виробничих ланцюжків і ланцюжків постачань... Нам необхідно продовжити гармонізацію політик і стандартів, щоб полегшити пересування та впорядкувати потік людей», – зазначив він.

І додав, що QR-коди, засновані на результатах тестів на нуклеїнові кислоти коронавірусу, можна використовувати, щоб встановити стан здоров'я мандрівників. Голова КНР сподівається, що до цього механізму приєднаються не тільки учасники G20, а й інші країни. 

Подробиці про те, як працюватиме система «кодів здоров'я» та чи буде вона створена на основі китайських додатків для моніторингу, він не повідомив.

Система «кодів здоров'я» діє у Китаї з початку пандемії на базі додатків WeChat і Alipay. Вона фіксує історію переміщень, контакти користувача з хворими COVID-19 і привласнює йому код: зелений, жовтий або червоний.

«Ті, у кого зелений код, можуть вільно переміщатися, власники жовтого та червоного – дотримуватися карантину протягом одного або двох тижнів. Після виконання вимог колір коду змінюється», – зазначає видання.  

Спочатку система QR-кодів діяла в окремих регіонах, а з травня була поширена на весь Китай. Виконавчий директор Human Rights Watch Кеннет Рот зазначив, що пропозиція Сі Цзіньпін викликає побоювання.

«Початковий фокус на здоров'я може легко зміститися та стати троянським конем для більш жорсткого політичного моніторингу й тиску», – попередив він. 

Коментарі Facebook

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^