Компанія Google почала брати плату в розмірі від $45 до $245 (залежить від типу запитаних даних) з правоохоронних органів за надання призначених для користувача даних. Таке рішення було прийнято, щоб компенсувати витрати на обробку запитів про дані користувачів від різних державних установ, повідомляє Neowin.

 

«Google стягує з правоохоронних органів $45 за те, щоб надати інформацію на підставі повістки до суду, $60 – на підставі судово дозволеного прослуховування і $245 – на підставі ордера на обшук», – пише видання The New York Times.

І додає, що компанія відправила відповідний документ з розцінками різним правоохоронни структурам, в якому також йдеться про те, що Google може брати додаткову плату за складніші запити. 

Звіти за 2008 рік показують, що Google не вимагала оплати своїх послуг з надання даних за запитом протягом багатьох років. Хоча федеральне законодавство дозволяє приватним компаніям стягувати плату з урядових організацій.

«За перші шість місяців 2019 року пошуковий гігант отримав понад 75 тис. запитів по всьому світу, причому кожен третій запит надходив зі Сполучених Штатів», – йдеться у повідомленні. 

Юристи Google стверджують, що збір даних є дорогим процесом, і плата за це може частково компенсувати витрати, пов'язані з виконанням запитів від державних органів. 

«Крім того, таке рішення може послужити стримувальним фактором від «надмірного нагляду» з боку влади», – пише видання.  

Коментарі Facebook

НЕ ПРОПУСТІТЬ В БЛОГАХ:

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^