Кабінет міністрів України (КМУ) у середу, 18 листопада, визначив 103 пріоритетних інвестиційних проєкти до 2023 року. Відповідне розпорядження КМУ затвердив з триденним доопрацюванням. 4 проєкти передбачають фінансування виключно державним коштом, 43 – коштом державного та/або місцевого бюджету, повідомляє пресслужба уряду.

Серед пріоритетних інвестпроєктів – організація виробництва ШВЛ за кошти інвестора, держбюджету та інших джерел, а також будівництво заводу (комплексу) з переробки твердих побутових відходів (забезпечення екологічної безпеки в Києві) – за кошти інвестора. А також будівництво сміттєсортувальної лінії в Дрогобичі (Львівська область) коштом держбюджету та місцевих бюджетів.

Також коштом інвестора, місцевих бюджетів та держбюджету планується реалізувати будівництво сміттєспалювальних заводів у Краматорську та Маріуполі, будівництво туристичної й транспортної інфраструктури Шацького національного природного парку (плюс кошти міжнародної технічної допомоги), а також побудувати Центр олімпійських видів спорту «Н2О Нова Каховка».

Серед інвестпроєктів, які планується реалізувати коштом держбюджету й міжнародної технічної допомоги – модернізація сімейства літаків Ан-124-100 і Ан-225 на ДП «Антонов», ракетно-космічного комплексу повітряного старту, міжнародного наукового центру «Обсерваторія» на горі Піп Іван – платформа розвитку Карпатського регіону.

Крім того, планується реалізувати проєкт з підготовки виробництва інфрачервоної головки самонаведення для керованих авіаракет, а також з розширення міжнародного пункту пропуску «Ягодин» – виключно коштом держбюджету.

У перелік зі 103 пріоритетних інвестиційних проєктів також увійшли 14 аеропортів. Кабінет міністрів визначив також проєкт з концесії семи залізничних вокзалів як пріоритетні. Всього в затвердженому переліку зі 103 пріоритетних інвестпроектів шість належать до залізничної галузі, п’ять – до сфери морського та річкового транспорту.

У список пріоритетних інвестпроектів України до 2023 р. увійшли будівництво логістичної мережі та проєкт з розвитку мережі сільських відділень «Укрпошти».

Коментарі Facebook

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^