Кабінет міністрів України підтримав встановлення квоти на імміграцію п'яти тисяч висококваліфікованих фахівців для працевлаштування в українських IТ-компаніях з-за кордону, про це заявив Михайло Федоров, віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації у своєму Telegram-каналі. І зазначив, що в Україні стартує власна «грінкарта» – жовто-блакитна.

 

 

«Висококваліфіковані IТ-фахівці зможуть отримати посвідку на проживання та бути працевлаштованими на тих самих умовах, що і громадяни України. Крім того іммігрувати разом зі своєю сім'єю, а також відкривати ПП в Україні», – наголосив він.  

При цьому фахівці, що іммігруватимуть за вказаною програмою не будуть «прив'язані до конкретних термінів перебування в Україні, а також до конкретного місця роботи та посади», – зазначив міністр.

І додав, щорічно українські університети випускають 15-17 тисяч IТ-фахівців різних напрямків, а в країні відкривається близько 40 тис. вакансій айтішників.

«Навіть якщо щороку буде працевлаштовано 100% випускників – нашим технологічним компаніям не вистачає фахівців. Відніміть від загального кількість middle- senior фахівців, які їдуть працювати за кордон або вважають за краще залишатися на фрілансі в американських гігантів, – прірва розшириться ще більше", – підкреслив він.

Як пише Інтерфакс-Україна, раніше оприлюднений проєкт рішення Кабміну, вивішений в день засідання уряду, планував зниження квот імміграції з 3,768 тис. чол. у 2019-му до 3,538 тис. чол. у 2020 році.

«При цьому документ не передбачав видачу іноземцям дозволу на імміграцію в Україну протягом 2020 року за статтею "висококваліфіковані фахівці та співробітники, яких гостро потребує економіка країни" (у 2019 році таких було четверо)», – зазначає видання. 

Коментарі Facebook

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^