На зовнішніх ринках кілька днів поспіль інвестори продовжують розпродаж українських євробондів. У четвер, 5 березня, за півдня ці цінні держпапери подешевшали на 3 процентних пункти. Причина – незрозумілі перспективи співпраці нового Кабміну з МВФ. Ринки очікують чітких заяв з цього приводу, повідомляє НВ Бізнес, посилаючись на кілька інвестиційних компаній України.

 

«Інвестори зовнішні в шоці та почали розпродаж, – зазначає фахівець з торгівлі борговими цінними паперами Dragon Capital Сергій Фурса. – До внутрішнього ринку вони ще не дійшли».

За словами директора Dragon Capital Дениса Мацуєва, поведінку іноземних інвесторів ще не можна назвати панікою.  «Каталізатором панічних продажів можуть виступити дії нового уряду, особливо якщо вони будуть пов'язані з девальвацією гривні», – попередив він.

В цілому інвестори вкрай негативно сприйняли перестановки в Кабміні. Як відзначив трейдер групи ICU Віталій Сівач, 5 березня ціна на євробонди Україна 32 знизилася аж на 3%, 4 березня – на 1%, й падіння триває. 

«Інвестори побоюються, що новий Кабмін знизить швидкість проведення реформ, відстрочить підписання програми з МВФ і збільшить фіскальний дефіцит, який нічим покривати», – пояснює він.

І зазначає, якщо ці побоювання виправдаються, то Мінфіну дійсно буде непросто обслуговувати зовнішній борг. «Прибутковості виростуть настільки, що фактично перекриють доступ на первинний ринок. Чим Мінфін у такому випадку буде здійснювати погашення облігацій не зовсім зрозуміло. Також незрозуміло, де буде курс в цьому випадку. Але поки панікувати зарано, потрібно подивитися на перші реальні кроки нового Кабміну, після чого можна буде сформувати думку не на очікуваннях, а на вже реальних вчинках», – вважає Сівач.

На локальному ринку держоблігацій ситуація стабільна, хоча прибутковість на вторинному ринку піднялася до 13,5%. Крім того, що за рахунок погашення 4 березня ОВДП 2017 року випуску, портфель нерезидентів у локальних держпаперах скоротився на 2,5 млрд грн, – до 126,03 млрд грн. 

Видання зазначає, що в поточних звітах західних інвестбанків, серед яких Citi, Morgan Stanley йдеться, що інвесторів насторожує відсутність меседжів нового Кабміну про намір продовжити співпрацю з Міжнародним валютним фондом (МВФ). У зв'язку з цим Morgan Stanley навіть дав «рекомендацію» інвесторам продавати євробонди України. 

Коментарі Facebook

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^