У Сполучених Штатах Америки філія Deutsche Bank знаходиться під все більш пильною увагою через свої тісні стосунки з українським ПриватБанком, колишні власники якого, за твердженнями Міністерства юстиції США, відмивали мільярди через нерухомість у США, повідомляє Forensic News.

Як зазначає видання, філія німецького банку Deutsche Bank Trust Company Americas (DBTCA) у Нью-Йорку мала серйозні стосунки з ПриватБанком у той час, коли українські олігархи-власники банку крали та відмивали величезні суми грошей у США.

Банківські записи за 2013 рік, надані виключно для Forensic News Велом Брексмітом, сином високопоставленого керівника Deutsche Bank, який покінчив з собою у 2014 році, показують, що ПриватБанк мав принаймні чотири міжбанківських рахунки у DBTCA з чотирьох різних юрисдикцій – України, Кіпру, Латвії та Швейцарії.

«У цілому, у ПриватБанку було понад $198 млн готівкою на чотирьох рахунках у DBTCA, й офіційні особи заявили, що це таке «управління грошовими коштами», при яких ПриватБанк може конвертувати свої готівкові гроші у долар США для виплати в юрисдикціях, де долар є основною валютою», – йдеться у повідомленні. 

Дані, що свідчать про стосунки ПриватБанку з DBTCA, було докладено до електронного листа, відправленого у жовтні 2013 року Біллу Брексміту, нині покійному керівникові DBTCA. До додатку був прикладений «звіт про порушення» – документ, який запускається банком, коли його кошти, необхідні для фінансування відтоку грошових коштів, нижчі за очікувану суму. Вел Брексміт виявив звіт про злом у схованці документів, що належать його батькові після його смерті. 

«Такі залишки грошових коштів зображаються як зобов'язання у балансі, оскільки це приписує право власності на ці кошти клієнту. Такі зобов'язання представляють собою грошові депозити, а не позики», – розповів Forensic News представник Deutsche Bank.

Згідно зі звітом про порушення, одна тільки кіпрська філія ПриватБанку стала 12-м за величиною депозитарієм DBTCA в іноземній валюті. 

Forensic News конвертувала перерахований грошовий депозит у розмірі 111 138 867 євро в долари США, використовуючи курс конвертації станом на 18 жовтня 2013 року, який становив 152 115 767 доларів. 

Коментарі Facebook

НЕ ПРОПУСТІТЬ В БЛОГАХ:

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^