У четвер, 3 вересня, капіталізація Apple Inc знизилася на 8%, у результаті компанія втратила майже $180 млрд, що стало рекордним денним зниженням вартості для будь-якої компанії в історії американського ринку. Попри ситуація капіталізація IT-гіганта, як і раніше, істотно перевищує $2 трлн, повідомляє Barrons's. 

За підсумками торгів американський ринок акцій пережив сильне падіння з початку червня. До речі, минулий рекорд у Apple разом із Microsoft був у березні – мінус $150 млрд, а до того найбільшими стали втрати Facebook у червні 2018 року – мінус $119 мільярдів. 

Головні фондові індекси США також втратили максимум за останні три місяці. Dow Jones Industrial Average знизився на 2,79%, S&P 500 – на 3,52%, а NASDAQ – на 4,96%. Крім Apple, зниження показали й інші IT-компанії – Google (- 5%), Microsoft (- 6,19%), Facebook (- 3,76%) і Amazon (- 4,63%).

Як зазначає видання, видимих ​​причин для такого обвалу не було, однак бурхливе зростання фондового ринку з моменту пандемії, що виникло внаслідок припливу непрофесійних інвесторів, не могло тривати безперервно.  

«Спровокувати паніку могло не надто швидке поліпшення стану справ в американській економіці», – йдеться у повідомленні. 

Зазначається, що про роздування «бульбашки» на ринку говорило надто швидке зростання технологічних компаній. Так, за чотири місяці капіталізація Facebook, Apple, Netflix, Google, Microsoft, Amazon, Nvidia зросла у два рази до $8,4 трильйона. NASDAQ з початку року 43 рази оновлював історичний максимум, S&P 500 – 22 рази.  

 

Коментарі Facebook

НЕ ПРОПУСТІТЬ В БЛОГАХ:

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^