У січні 2020 року Міністерство фінансів перевиконало план зборів до дохідної частини бюджету на 6,5%. За плану 54 млрд грн (до загального фонду) фактично зібрано 57,6 млрд грн, про це йдеться у дослідженні Бюджетного барометр Центру аналізу суспільних фінансів і публічного управління Київської школи економіки (КШЕ).

Автори дослідження вказують, що одна з причин зростання динаміки податкових надходжень — ослаблення курсу гривні та як наслідок — збільшення обсягу оподаткованого імпорту до рівень січня 2019 року.

Разом з тим, виконання плану надходжень місцевих бюджетів у січні — найнижчі за останні 5 років (менше ніж 90%), а Пенсійний фонд недорахувався надходжень від Єдиного соціального внеску, тому був змушений знову брати позики у Державного казначейства.

У КШЕ відмітили, що надходження місцевих бюджетів склали 22 млрд грн за плану у 25 млрд грн.

«Причинами зниження ймовірно стали 17 днів локдауна у січні цього року, під час якого, швидше за все, було менше офіційних розрахунків (а значить і сплати податків) саме за тими платежами, які важливі для місцевих бюджетів (зокрема, єдиний податок)», — йдеться у повідомленні.

Зростання надходжень від ОСВ у січні 2021 року склало всього 5% до січня 2020 року, водночас, як у проєкті бюджету Пенсійного фонду передбачається зростання на 14,8%.

«Уже з першого місяця року Пенсійний фонд знову змушений брати більше позик в Єдиному казначейському рахунку для фінансування незапланованого дефіциту, ніж може повернути (обсяг непогашених позик на кінець січня — 3 млрд грн)», — йдеться у дослідженні.

Крім того, наголошується, що план за видатками держбюджету у січні виконаний лише на 84%, оскільки розпорядники не змогли освоїти всі кошти, які їм надіслав Мінфін (зокрема на фінансування захищених видатків бюджету).

Це, своєю чергою, призвело до значно меншого, ніж заплановано, дефіциту держбюджету в січні. За планового дефіциту у 26,7 млрд грн (за загальним фондом) фактичний дефіцит досяг лише 10,3 млрд грн.      

 

Коментарі Facebook

НЕ ПРОПУСТІТЬ В БЛОГАХ:

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^