У разі початку другої хвилі коронавірусу, попит інвесторів на американський долар як резервну валюту може значно знизитися, повідомляє CNBC, посилаючись на слова головного макростратега Deutsche Bank з азійських ринків Саміра Гоеля. На його думку, наразі валютні ринки зустрічаються з «множинними зустрічними потоками».

«Головне питання» для інвесторів полягає в тому, чи варто купувати долар з премією за його уявну безпеку на фоні побоювань з приводу можливої ​​другої хвилі коронавірусу в США. Новий спалах COVID-19 може привести до того, що долар серйозно ослабне по відношенню до більшості валют розвинених країн, враховуючи Китай», – попередив він.

Видання зазначає, що наприкінці минулого тижня в США був зафіксований різкий стрибок нових випадків захворювання. Так,19-20 червня (п'ятниця та субота), за даними Університету Джонса Хопкінса, було виявлено понад 30 тисяч випадків, що стало найвищим щоденним приростом з 1 травня.У неділю (21червня) в США зареєстрували 27 476 нових випадків.

Гоел зазначив, що з березня, коли коронавірус почав активно поширюватися світом, інвестори вважали за краще американському долару валюти з країн «групи десяти» (Великобританія, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Бельгія, Нідерланди, Швеція, Канада, США й Швейцарія).

За його словами, інвестори зазвичай «сходяться до американського долара» за часів невизначеності, частково через його відносно вдалу позицію як світову резервну валюту.

«Проте наразі ситуація змінюється, – зазначив він. – Схоже, що екстрений попит на долар зменшується».

При цьому експерт Deutsche Bank підкреслив, що сьогодні стратегія виходу США з-під обмежень виглядає гіршою, ніж у інших країн. «Наш трекер мобільності передбачає, що велика частина Європи, наприклад, відкривається швидше, ніж США», – заявив Гоель.

Коментарі Facebook

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^