Грошовий регулятор Франції розпочав вивчення використання цифрової валюти центрального банку (CBDC) для міжбанківських платежів, повідомляє Cointelegraph.

 

Видання зазначає, що таким чином глава Банку Франції Віллеруа де Гало виконав обіцянку щодо початку експериментів з цифровою валютою до кінця першого кварталу 2020 року.

«При цьому центробанк не наполягає на застосуванні блокчейну як базової технології цифрового євро», – йдеться у повідомленні.

Загалом визначено наступні три можливих юзкейса: платіж проти фінансових інструментів, платіж проти цифрової валюти інших центральних банків і платіж проти цифрових активів. У рамках тестування передбачається провести моделювання міжбанківських розрахунків на основі CBDC, виявити її переваги та потенційні ризики.

«Інші аспекти застосування CBDC тестувати не планується», – йдеться у повідомленні. Додається, що пілотна програма стане внеском Банку Франції в ширшу дискусію всередині ЄС у відносини переходу до CBDC.  «Ці випробування не призначені для продовження на довгостроковій основі або широкого застосування самим ЦБ», – зазначено в документі.

Крім того, пілотна програма не має на увазі створення грошової маси – створені в рамках експерименту токени знищуватимуться із закінченням звітного дня, коли був здійснений платіж.

Банк Франції відбере максимум десять заявок на участь у тестуванні по групах або окремим особам. Заявку можна подати до 15 травня 2020 року, а відбір відбудеться 10 липня.

Коментарі Facebook

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^