logistic-2636250_960_720.jpg

Американський президент Джо Байден в четвер підписав указ, що забороняє Вашингтону інвестувати в шість десятків китайських компаній, які, на думку Білого дому, підривають безпеку США, пише Інтерфакс. "Цей виконавчий указ дозволяє США забороняти інвестиції в китайські компанії, які підривають безпеку або демократичні цінності США і наших союзників", - підкреслюється в документі. Даний указ "заборонить будь-якій людині з США брати участь в продажу або купівлі будь-яких цінних паперів".

В "чорний список" потрапили 59 китайських компаній. Серед них - одна з найбільших світових компаній в сфері телекомунікацій Huawei Technologies Co. Ltd, компанія з виробництва мікроелектроніки Semiconductor Manufacturing International Corporation (SMIC), виробник авіатехніки Aviation Industry Corporation of China (AVIC), телекомунікаційні компанії China Mobile Communications Group Co. Ltd., China Telecommunications Corporation, China United Network Communications Group Co. Ltd., будівельна компанія China Railway Construction Corporation (CRCC) та інші. Заборона набуває чинності 2 серпня 2021 року.

Однієї компанії більше немає в чорному списку: виробник смартфонів Xiaomi, яку адміністрація видалила минулого місяця після судового оскарження.

Чорний список спрямований на те, щоб заборонити китайським компаніям, які займаються оборонними технологіями і технологіями спостереження, які можуть «підірвати безпеку або цінності США і їх союзників», отримати доступ до американського капіталу. Таким чином ми бачимо, що США не тільки зберігають, але і підсилюють жорстку позицію по відношенню до Китаю.

Коментарі Facebook

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^