Понад 5,3 тис. заявок від IT-фахівців, підприємців та інвесторів зі США, Канади та інших країн за програмою «90-Day Finn», отримала Фінляндія, яка запропонувала учасникам і членам їх сімей пожити у країні 90 днів, щоб визначитися, чи готові вони там залишитися працювати, повідомляє The Guardian.

Програма «90-Day Finn» запустилася у листопаді 2020 року. Її ініціатор ― компанія Helsinki Business Hub. Організатори на час програми обіцяли надати учасниками, а також їх сім'ям все необхідне ― від допомоги в оформленні документів до пошуку житла, дитячих садків, шкіл та лікарень.

Ще одна умова ― особисте знайомство учасників програми з місцевими технологічними центрами та бізнес-ком'юніті.

Тим, хто вирішить залишитися, організатори готові допомогти у подачі заяви про надання дозволу на проживання у Фінляндії. Ідея проєкту полягає в тому, щоб посилити технологічний сектор країни.

«Ми не входимо до топ рейтингів з релокації, але ми знаємо, якщо люди до нас приїжджають, вони, як правило, залишаються. У світі існує величезна конкуренція за таланти, тому нам довелося мислити творчо», - зазначила Йоханна Хууре, одна з розробників програми, представник Helsinki Business Hub. За її словами, до кінця грудня компанія отримала понад 5,3 тис. заявок на програму.  

Найбільший інтерес ініціатива викликала серед фахівців США та Канади ― на ці країни припадало 30% претендентів.  

«Також серед інших у списку виявилося більше 50 британців і один заявник з острова Вануату», ― пише The Guardian. 

Більшість заявників ― IT-фахівці, які захотіли переїхати до Фінляндії разом зі своїми сім'ями та працювати віддалено на свої нинішні компанії ― принаймні, на першому етапі, розповіла Хуурре. 

800 з них ― підприємці, які хочуть створити власний бізнес, інші ― інвестори й ті, хто шукає нову роботу.

Наразі програма «90 Day Finn» закрита, але, за словами організаторів, вона стала доброю нагодою для «демонстрації можливостей Фінляндії». 

Як зазначає Йоонас Халла, представник організації Business Finland (є структурним підрозділом міністерства зайнятості та економічного розвитку країни), фахівців з інших країн, особливо з США, приваблюють в країні не тільки перспективи працевлаштування, а й соціальна політика та пільги, розвинена система охорони здоров'я й досвід у боротьбі з пандемією.

Зазначимо, що Фінляндія три роки поспіль входить до кількості найщасливіших країн світу. За останніми даними, кількість загиблих від коронавірусу в країні становить 85 осіб на мільйон жителів, що є одним з найнижчих показників у світі.     

Коментарі Facebook

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^