Валютна політика НБУ - непередбачувана і алогічна

Напередодні розгляду проекту нового програмного документа НБУ «Основні засади грошово-кредитної політики на 2020 рік» (далі - ОЗГКП) корисно згадати як НБУ складав та дотримувався попередньої версії цього документу «... на 2019 рік». 

Зверну увагу лише на один момент, пов'язаний з декларацією принципів валютної політики та оцінкою валютних ризиків.

Виявляється, що у ОЗГКП на 2019 рік немає ЖОДНОЇ згадки про заплановане під‘єднання України до системи ClearStream (системи, що суттєво спрощує доступ іноземних кредиторів до оперцій купівлі-продажу ОВДП) та вплив цього фактора на стан внутрішнього валютного ринку. Фактора, який Нацбанк постфактом назве «фундаментальним» чинником валютного ринку (безпідставно - на мій погляд). Невже Нацбанк не знав про потенційний вплив цього чинника в 2018 році? Тим більше, що НБУ впливає на фактичну дохідність (а значить - привабливість) ОВДП через механізм облікової ставки?

Далі - більше. У 2018 році Нацбанк надав Мінфіну «технічний» прогноз курсу гривні (так його називає НБУ), який передбачав її девальвацію до рівня 29.4 грн на кінець року, однак в 2019 р. НБУ свої дії спрямував на укріплення курсу гривні - протягом квітня-серпня 2019 р. НБУ не викуповував у достатніх обсягах надлишкову пропозицію валюти, яка надходила від іноземних інвесторів-покупців високодохідних гривневих ОВДП. Навіть незважаючи на те, що рівень валютних резервів НБУ знаходиться значно нижче нормативних значень.

Тобто НБУ не тільки ПРИХОВАВ від громадськості наявність вагомого фактору впливу на валютний ринок, але й надав НЕПРАВДОПОДІБНИЙ прогноз валютного курсу для складання проекту державного бюджету. Чим фактично ввів в оману Мінфін та інших суб’єктів валютообмінних операцій, що не мають доступу до інсайдерської інформації.

Тобто, валютна політика центральноно банку є непрозорою і непередбачуваною.

Такі алогічні дії НАЦІОНАЛЬНОГО банку України підривають залишки ДОВІРИ до цього органу грошово-кредитного регулювання і ставлять під сумнів його діяльність як таку, що відповідає НАЦІОНАЛЬНИМ інтересам.

Читайте також:

 

Коментарі

Комментарі поки що відсутні
Вже зарегистрированны? Увійти на сайт
Гість
Вівторок, 21 березня 2023

Зображення Captcha

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^