Мінфін окреслив короткострокові орієнтири боргової політики

Теоретично в умовах стресу більш ризикові інструменти торгуються з розширеними спредами, а тому менш ризикові можуть дати виграш з міркувань витрат на обслуговування.

Приймаючи до уваги стан вторинного ринку ОВДП, концентрація Мінфіну на недовгих валютних бондах не виглядає повністю некоректною. Але...

1. Мінфін визнав, що гривневі ОВДП ризиковий інструмент. Це контрастує з риторикою про їхню безризиковість, яка витісняла кредитування реального сектора.

2. Мінфін свідомо підвищує валютний ризик. Або намагається перехитрити ринок, говорячи, що ситуація під контролем, тоді як сам знає, що це не так. Або приймає моральний ризик, розраховуючи на МВФ. Цікаво, що попередній Мінфін уникав валютного ризику. Це може означати, що тоді потенційно готувались до проблем у відносинах з МВФ в силу політико-економічних факторів. Епідемія змінила розклад.

3. Розрахунок Мінфіну в роботі з недовгими валютними інструментами на те, що масштаб кризи буде обмежений в часі. Інакше ця тактика невиправдана, бо поглиблення кризи актуалізує валютні ризики теперішніх запозичень.

4. Цікаво, що обрана НБУ тактика інтервенцій також спирається на логіку обмеженості в часі дії шоку і також розрахована на відновлення співпраці з МВФ. Але НБУ за це підпав під жорстку критику. А Мінфін? Виглядає дивним, що дві інституції своїми діями демонструють ідентичність вихідних позицій інтерпретації природи шоку, але об'єктом жорсткої критики стає тільки одна! Поведінкова економіка допомагає зрозуміти, що курс ми бачимо в обмінних пунктах, а валютні ризики держборгу - ні. З політичної точки зору це важче продати.

4. Що буде, якщо обидві інституції помиляються і криза затягнеться в часі? Так. Рівень теперішніх валютних ризиків буде на рівні статистичної похибки, а резервів ніколи не вистачає в подібних ситуаціях. Тому з політичної точки зору обом інституціям вигідніше притримуватись шорт-терміністської тактики. Рівно доти, доки відновлення співпраці з МВФ на порядку денному.

5. Не впевнений, що гривневі ОВДП мають так демонстративно ігноруватись емітентом. Можливо, питання в техніці проведення торгів. Важливо зараз для самого Мінфіну зрозуміти прайсінг ризику в гривні.

90901282 2789884567746919 7680503712640401408 n

Читайте також:

 

Коментарі

Комментарі поки що відсутні
Вже зарегистрированны? Увійти на сайт
Гість
Четвер, 18 серпня 2022
Якщо ви хочете зареєструватися, будь ласка заповните форми імені і ім'я користувача.

Зображення Captcha

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^