Доларовий потік в Україну посилюється

money-3523131_960_720

Сприятливі для нашої економіки світові ціни на експортну продукцію (руда, чорні метали, агропродукція), зростаючі перекази заробітчан, очікуваний рекордний урожай, …

Навіть фактична відмова МВФ надати черговий транш ~$700 млн до вересня перестала турбувати гравців валютного ринку. Україна легко змогла залучити $500 млн через випуск євробондів. Все більш реалістичним виглядає отримання нашою країною подарунку у розмірі $2 млрд 700 млн від Міжнародного валютного фонду протягом двох місяців.

Так виглядає, що Україна не матиме серйозних проблем з рекордною виплатою валютних боргів у вересні. Цьому сприяє значне перевиконання планів збору доходів бюджету - за перше півріччя надійшло на ~₴23.7 млрд більше очікуваних. Безумовно, однією з основних причин таких рекордів стало зростання цін. Річна інфляція наразі становить близько 10%. Гривня швидко укріплюється. Нацбанк не захотів утримувати курс долара вище знакової позначки 27 ₴/$. Сьогодні на міжбанку вже 26.85 ₴/$. Що далі?

Думаю, що в найближчі місяці курс долара коливатиметься в діапазоні 26.5 - 27.5 ₴/$, ближче до нижнього краю. Проти більш суттєвого посилення гривні гратимуть Мінфін (бо впадуть доходи бюджету) та традиційно впливові експортери.

Читайте також:

 

Коментарі

Комментарі поки що відсутні
Вже зарегистрированны? Увійти на сайт
Гість
Неділя, 26 вересня 2021
Якщо ви хочете зареєструватися, будь ласка заповните форми імені і ім'я користувача.

Зображення Captcha

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^