Виділений 

Бюджетна криза: Чому недовиконуються плани та як розв’язати це питання

Бюджетна криза: Чому недовиконуються плани та як розв’язати це питання Бюджетна криза: Чому недовиконуються плани та як розв’язати це питання

У квітні НБУ перерахував до бюджету менше коштів, ніж було передбачено бюджетним планом - 24,4 млрд проти 33 млрд. Це традиційна проблема - за законом, НБУ перераховує кошти відповідно до підтвердженої аудитом звітності, яка з'являється пізніше, ніж затверджується державний бюджет (куди, натомість, хронічно закладають завищену суму доходів від НБУ).

Як результат, в квітні вперше в цьому році недовиконується план по доходах - на -3,1% по загальному фонду та на -1,3% по державному бюджету загалом. План по доходах за січень-квітень ще дещо перевиконується - на 2,3% по загальному фонду та на 3,2% загалом. Але протягом попереднього та наступних місяців бюджет має акумулювати гроші для великих боргових виплат та високих видатків, які чекають на нас в останні місяці року - очевидно, з цим є проблеми.

З отриманням траншу МВФ після порушення урядом процедур корпоративного управління точно будуть проблеми і це ускладнить фінансування дефіциту бюджету та боргових виплат.

Напевно, уряд може спробувати "видоїти" кошти з рахунків Нафтогазу та перекриватися дорогим ринковим фінансуванням (де ми сплачуємо відсотки на рівні африканських країн), але тоді будуть проблеми вже з проходженням опалювального сезону. Здається, нам всім варто скинутися на калькулятори для членів Кабміну, в них зламалися.

Читайте також:

 

Коментарі

Комментарі поки що відсутні
Вже зарегистрированны? Увійти на сайт
Гість
Середа, 23 червня 2021
Якщо ви хочете зареєструватися, будь ласка заповните форми імені і ім'я користувача.

Зображення Captcha

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^