Владислав Запорожченко

Що чекає економіку України у 2023 році

Інвестиційний клімат Європи зараз

Продовжити читання
Альона Шевцова

Open Banking та його роль у появі нових фінтех-продуктів

Open Banking — це підхід, який дає можливість клієнтам банку надавати іншим сервісам або постачальникам послуг доступ до своїх банківських даних за допомогою API. Це назва інтерфейсу, який потрібен для BaaS (Banking as a Service), який є сполучною ланкою між фінтех-компаніями та банками. Прикладом використання відкритого банківського обслуговування можуть бути платіжні платформи, такі як Google Pay й Apple Pay. Нові технології та підходи можуть зробити взаємодію між компанією та банківською установою кращою, швидшою та безпечнішою. Водночас це вигідно не лише клієнтам, а й банкам, оскільки вони також можуть використовувати ці послуги для ведення бізнесу.

Продовжити читання
Альона Шевцова

Що очікувати від фінтеху у 2023 році?


2022 рік виявився важким для простору Web3 і ще важчим для криптовалют і пов’язаних з ними угод. Ми спостерігали різке падіння біткойн-активів і крах однієї з найбільших бірж цифрових активів FTX. Крім того, минулий рік запам'ятався масовими звільненнями у фінтех-секторі на тлі уповільнення економіки та проблем з енергоносіями.

Продовжити читання
Олександр Висоцький

Не руйнуйте себе: 5 ознак того, що треба терміново звільнятись з роботи

Є люди, які сприймають роботу виключно як спосіб заробити і вважають, що задоволення можна отримати тільки поза нею, спілкуючись із сім'єю, відпочиваючи з друзями та займаючись хобі. А робочий день для них — це каторга: він починається з поїздки до ненависного офісу, а для концентрації на завданнях потрібні великі зусилля.

Продовжити читання
Позначено в:
Альона Шевцова

Як провідні світові компанії використовують блокчейн?

Блокчейн — це новітня технологія зберігання інформації та ідентифікації користувачів. По суті, це розподілена база даних, що складається з упорядкованого ланцюжка блоків, які зберігають певну інформацію. У більшості випадків блокчейн використовується для обміну та зберігання криптовалюти, але це не єдина його властивість, оскільки він також може передавати цифрові документи, особисті документи, гроші та навіть контракти. Найбільшою перевагою блокчейну є децентралізація, оскільки даними володіють усі учасники мережі одночасно. Застосування цієї технології досить широке — від ідентифікації особистості до комп’ютерних ігор, та майже щодня вона застосовується у нових галузях. У цьому блозі ми розглянемо, як великі компанії використовують блокчейн.

Продовжити читання
Альона Шевцова

Стан банківської системи України під час війни


Згідно з публічними даними Opendatabot, з січня по жовтень цього року прибутки українських банків склали 11 мільярдів гривень. Порівняно з доходом у 58 мільярдів за аналогічний період минулого року видно, що прибуток зменшився у 5 разів. Але чи означає це, що українські банківські установи перебувають у рецесії? У цьому блозі ми розглядаємо стан вітчизняних систем у період російської військової агресії та плани на найближче майбутнє.

Продовжити читання
Альона Шевцова

Як війна вплинула на інвестиційну привабливість України


За даними Європейської Бізнес Асоціації індекс інвестиційної привабливості в другій половині поточного року склав 2,48 бала із 5 можливих. Таке значення можна порівняти з аналітикою 2020 року, коли пандемія коронавірусу була в найбільш активній фазі. Згідно з результатами дослідження, половина топменеджерів визначають інвестиційний клімат несприятливим і лише 5% вважають навпаки. Тут слід зауважити, що ще влітку показники були гіршими. У цьому блозі розглянемо як змінювалася ситуація та що впливає на інвестклімат найбільше.

Продовжити читання
Олексій Клещик

Як постійно заробляти | Прибуткова економіка


В це важко повірити, однак економічні цикли та моделі — працюють не один десяток років.Для когось буде шоком дізнатись, що можна наперед знати, які активи виростуть в ціні. І найголовніше — коли це відбудеться.

Продовжити читання
Альона Шевцова

Чому Нацбанк зберіг облікову ставку у 25%


У червні 2022 року НБУ підвищив облікову ставку з 10% до 25% річних. Це був один із комплексу заходів для стабілізації гривневих коливань та збереження заощаджень населення. Це справді збільшило зацікавленість в гривневих активах та знизило тиск на валютному ринку, зокрема на сірому. Вже зараз ми бачимо, що інфляція дещо нижче, очікуваного рівня, хоча і сягатиме близько 30% в річному вимірі. У цьому блозі розберемо чому нацбанк зберіг ставку на тому ж рівні і як це вплине на економіку.

Продовжити читання
Олександр Висоцький

Як боротися з некомпетентними управлінцями: критерії відбору керівників

Допомогти власнику побудувати велику компанію можуть лише компетентні керівники. Але багато управлінців взагалі не володіють необхідними інструментами та або кричать на підлеглих, або роблять за них всю роботу. Допоможу розібратися, за якими критеріями ще на етапі найму визначати, чи зможе керівник посилити свою область і добитися результатів від підлеглих. І що робити, якщо вже наявні управлінці «не тягнуть».

Продовжити читання

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^