В.о. міністра економіки у 2020 р., керівник з політичних питань Київської школи економіки

Павло Кухта

Післяковідне відновлення: як змінюється сучасний світ

hot-air-balloon-5390487_960_720

Минулого тижня ціни на газ в Європі перевищили позначку у $400 за тис. куб. м - це 13-річний максимум. Зрозуміло, що за європейськими цінами вгору піде й ціна на нашому ринку.

Продовжити читання
Павло Кухта

Що відбуваєтся з цінами та інфляцією

taxi-731334_960_720

Ціни продовжують зростати - інфляція у травні сягнула 9,5% порівняно з травнем минулого року. Це найбільший показник за останні два роки, останній раз інфляція була на рівні 9,6% якраз у травні 2019, після чого темпи зростання цін весь час були нижчими.

Продовжити читання
Павло Кухта

Деолігархізація: Що це означає в Україні

Деолігархізація: Що це означає в Україні Деолігархізація: Що це означає в Україні

Як відомо, на парламентських виборах 2019 року я балотувався від партії Голос і відповідав у її штабі за програмний напрямок. Деолігархізація була однією з програмних пропозицій Голосу на виборах і ми вийшли з ініціативою антиолігархічного законопроекту, метою якого було б відділення олігархів від впливу на медіа та політику.

Продовжити читання
Павло Кухта

Бюджетна криза: Чому недовиконуються плани та як розв’язати це питання

Бюджетна криза: Чому недовиконуються плани та як розв’язати це питання Бюджетна криза: Чому недовиконуються плани та як розв’язати це питання

У квітні НБУ перерахував до бюджету менше коштів, ніж було передбачено бюджетним планом - 24,4 млрд проти 33 млрд. Це традиційна проблема - за законом, НБУ перераховує кошти відповідно до підтвердженої аудитом звітності, яка з'являється пізніше, ніж затверджується державний бюджет (куди, натомість, хронічно закладають завищену суму доходів від НБУ).

Продовжити читання
Позначено в:
Павло Кухта

Результати першого кварталу для бюджету

Результати першого кварталу для бюджету Результати першого кварталу для бюджету

План по доходах дещо перевиконується, план по запозиченнях сильно недовиконується. Зокрема, зовнішніх запозичень через чергові проблеми у стосунках з МВФ уряд не робить взагалі.

Продовжити читання
Павло Кухта

Дистанційна місія МВФ не дала результатів: Що з цим усім тепер робити?

Дистанційна місія МВФ не дала результатів: Що з цим усім тепер робити? Дистанційна місія МВФ не дала результатів: Що з цим усім тепер робити?

Дистанційна місія МВФ завершилася безрезультатно, рішення про перегляд програми та виділення чергового траншу не прийнято. Чому так сталося, які будуть наслідки, і що з цим всім робити?

Продовжити читання
Павло Кухта

Аналізуємо Постанову про зниження цін на газ

Аналізуємо Постанову про зниження цін на газ Аналізуємо Постанову про зниження цін на газ

Найперше, юридичне обґрунтування запровадженого регулювання - ст. 3 Закону "Про захист населення від інфекційних хвороб", яка дає Кабміну право вводити регулювання граничних цін на соціально значущі товари (список яких Кабмін визначає сам). В цьому законі прямо не прописано, що держава зобов'язана компенсувати бізнесу втрати від такого регулювання. Втім, логіка інших законів до цього тяжіє, тому напевно судові позови з вимогами компенсувати втрати можливі.

Продовжити читання
Позначено в:
Павло Кухта

Люди, газ і МВФ: Як розібратися з питанням, щоб не посваритися при цьому з Фондом?

Люди, газ і МВФ: Як розібратися з питанням, щоб не посваритися при цьому з Фондом? Люди, газ і МВФ: Як розібратися з питанням, щоб не посваритися при цьому з Фондом?

Так вже сталося, що два роки поспіль мого життя були частково присвячені перемовинам з МВФ про ціни на газ. Тому в ідею про те, що можна повернути адміністративне регулювання цін на газ і не розірвати при цьому стосунків з Фондом, я жодним чином не вірю. А без стабільної підтримки МВФ ми ні бюджет 2021 не профінансуємо, ні пікові виплати за боргами в вересні не пройдемо.

Продовжити читання
Позначено в:
Павло Кухта

Підсумки бюджетної кризи 2020 року: На що чекати у 2021-му?

Підсумки бюджетної кризи 2020 року: На що чекати у 2021-му? Підсумки бюджетної кризи 2020 року: На що чекати у 2021-му?

1. Навіть після того, як міжнародні партнери врятували уряд від кризи неплатежів наприкінець грудня, бюджет сильно недовиконується. Станом на 28 грудня, неоплачені фінансові зобов’язання Казначейства становлять 17 млрд: порівняйте це з 3,7 млрд на кінець 2019 року, коли бюджет теж важко виконувався. Більше ніж 7 млрд неоплачених зобов’язань - захищені видатки.

Продовжити читання
Павло Кухта

Чому попри зовнішню фінансову підтримку держбюджет залишається проблемним

Чому попри зовнішню фінансову підтримку держбюджет залишається проблемним Чому попри зовнішню фінансову підтримку держбюджет залишається проблемним

Минулого тижня в динаміку бюджетної кризи втрутився новий фактор - фінансова підтримка з боку західних країн та міжнародних організацій. Однак, навіть попри таку підтримку, ситуація з державним бюджетом залишається глибоко проблемною.

Продовжити читання

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^