Перспективи криптовалют штучного інтелекту

Криптовалюта та штучний інтелект – це сучасні технології, які активно обговорюють. Вони мають набагато більше спільного, ніж може здатися. Поєднання розробок блокчейну та штучного інтелекту, аналізу даних і машинного навчання покращує функціонування та використання криптовалюти, що є новим напрямком розвитку цифрової валюти. Кожен новий винахід, наприклад чат-бот OpenAI, лише прискорює їх інтеграцію в суспільство. Можна навіть згадати, як штучний інтелект прогнозував ціну біткойна.

Продовжити читання

Open Banking та його роль у появі нових фінтех-продуктів

Open Banking — це підхід, який дає можливість клієнтам банку надавати іншим сервісам або постачальникам послуг доступ до своїх банківських даних за допомогою API. Це назва інтерфейсу, який потрібен для BaaS (Banking as a Service), який є сполучною ланкою між фінтех-компаніями та банками. Прикладом використання відкритого банківського обслуговування можуть бути платіжні платформи, такі як Google Pay й Apple Pay. Нові технології та підходи можуть зробити взаємодію між компанією та банківською установою кращою, швидшою та безпечнішою. Водночас це вигідно не лише клієнтам, а й банкам, оскільки вони також можуть використовувати ці послуги для ведення бізнесу.

Продовжити читання

Що очікувати від фінтеху у 2023 році?


2022 рік виявився важким для простору Web3 і ще важчим для криптовалют і пов’язаних з ними угод. Ми спостерігали різке падіння біткойн-активів і крах однієї з найбільших бірж цифрових активів FTX. Крім того, минулий рік запам'ятався масовими звільненнями у фінтех-секторі на тлі уповільнення економіки та проблем з енергоносіями.

Продовжити читання

Як провідні світові компанії використовують блокчейн?

Блокчейн — це новітня технологія зберігання інформації та ідентифікації користувачів. По суті, це розподілена база даних, що складається з упорядкованого ланцюжка блоків, які зберігають певну інформацію. У більшості випадків блокчейн використовується для обміну та зберігання криптовалюти, але це не єдина його властивість, оскільки він також може передавати цифрові документи, особисті документи, гроші та навіть контракти. Найбільшою перевагою блокчейну є децентралізація, оскільки даними володіють усі учасники мережі одночасно. Застосування цієї технології досить широке — від ідентифікації особистості до комп’ютерних ігор, та майже щодня вона застосовується у нових галузях. У цьому блозі ми розглянемо, як великі компанії використовують блокчейн.

Продовжити читання

Стан банківської системи України під час війни


Згідно з публічними даними Opendatabot, з січня по жовтень цього року прибутки українських банків склали 11 мільярдів гривень. Порівняно з доходом у 58 мільярдів за аналогічний період минулого року видно, що прибуток зменшився у 5 разів. Але чи означає це, що українські банківські установи перебувають у рецесії? У цьому блозі ми розглядаємо стан вітчизняних систем у період російської військової агресії та плани на найближче майбутнє.

Продовжити читання

Як війна вплинула на інвестиційну привабливість України


За даними Європейської Бізнес Асоціації індекс інвестиційної привабливості в другій половині поточного року склав 2,48 бала із 5 можливих. Таке значення можна порівняти з аналітикою 2020 року, коли пандемія коронавірусу була в найбільш активній фазі. Згідно з результатами дослідження, половина топменеджерів визначають інвестиційний клімат несприятливим і лише 5% вважають навпаки. Тут слід зауважити, що ще влітку показники були гіршими. У цьому блозі розглянемо як змінювалася ситуація та що впливає на інвестклімат найбільше.

Продовжити читання

Чому Нацбанк зберіг облікову ставку у 25%


У червні 2022 року НБУ підвищив облікову ставку з 10% до 25% річних. Це був один із комплексу заходів для стабілізації гривневих коливань та збереження заощаджень населення. Це справді збільшило зацікавленість в гривневих активах та знизило тиск на валютному ринку, зокрема на сірому. Вже зараз ми бачимо, що інфляція дещо нижче, очікуваного рівня, хоча і сягатиме близько 30% в річному вимірі. У цьому блозі розберемо чому нацбанк зберіг ставку на тому ж рівні і як це вплине на економіку.

Продовжити читання

Чи готовий світ до обмеження цін на російську нафту?


Провідні світові країни застосували проти росії вже кілька тисяч санкцій, вивівши країну-терориста в лідери вигнанців по економічних обмеженнях в різних галузях. Проте, головними джерелами доходу досі залишається продаж енергоносіїв. Вони складають значну частину бюджету рф і саме зараз країни G7 та Євросоюзу погодили обмеження цін на нафту. У цьому блозі розберемося чому було вирішено повністю не відмовлятися від російських енергоносіїв та які наслідки може мати це скорочення ціни для світової економіки.

Продовжити читання

Робота українських банків у кризових ситуаціях


Українська економіка отримала значні збитки в результаті війни, яку росія веде проти України. З січня по вересень прибуток банківського сектору скоротився в 7 разів у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року. Очевидно, що наступного року бойові дії будуть продовжуватися, а отже, фінансові установи повинні й надалі знаходити виходи з кризових ситуацій. У цьому блозі розберемося які фактори впливають на українські банки та як система дає раду викликам, котрі постали перед нею в період великої війни.

Продовжити читання

Чому світова економіка готується до рецесії наступного року?


Міжнародний валютний фонд переглянув свої прогнози щодо економічного розвитку. В останньому звіті World Economic Outlook говориться, що на світ чекає рецесія та нестабільність фінансового ринку. Очікується, що цей прогноз буде актуальним для країн, на які припадає третина світового виробництва. Найближчим часом ми зможемо побачити чи зможе загальна економіка витримати нові виклики, адже від останньої рецесії минуло менш ніж два роки. У цьому блозі розглянемо які фактори вплинули на погіршення економічних прогнозів.

Продовжити читання

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^