CEO LEO та акціонер IBOX BANK

Альона Шевцова

Робота українських банків у кризових ситуаціях


Українська економіка отримала значні збитки в результаті війни, яку росія веде проти України. З січня по вересень прибуток банківського сектору скоротився в 7 разів у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року. Очевидно, що наступного року бойові дії будуть продовжуватися, а отже, фінансові установи повинні й надалі знаходити виходи з кризових ситуацій. У цьому блозі розберемося які фактори впливають на українські банки та як система дає раду викликам, котрі постали перед нею в період великої війни.

Продовжити читання
Альона Шевцова

Чому світова економіка готується до рецесії наступного року?


Міжнародний валютний фонд переглянув свої прогнози щодо економічного розвитку. В останньому звіті World Economic Outlook говориться, що на світ чекає рецесія та нестабільність фінансового ринку. Очікується, що цей прогноз буде актуальним для країн, на які припадає третина світового виробництва. Найближчим часом ми зможемо побачити чи зможе загальна економіка витримати нові виклики, адже від останньої рецесії минуло менш ніж два роки. У цьому блозі розглянемо які фактори вплинули на погіршення економічних прогнозів.

Продовжити читання
Альона Шевцова

Що сталося з криптобіржею FTX?


Криптовалютна біржа FTX, яка займала флагманські позиції на ринку крипто-трейдингу почала процедуру банкрутства. Компанія намагалась вийти з кризи різними шляхами, навіть через продаж активів конкурентам з Binance. Проте, після звинувачень у шахрайстві та зникнення величезної суми грошей клієнтів, шлях до порятунку було закрито. В результаті ринок криптовалюти обвалився, а директор FTX зібрався у відставку. У цьому блозі розберемося як ця ситуація вплинула на ринок криптовалют і з якими наслідками зіштовхнувся засновник Сем Бенкман-Фрід.

Продовжити читання
Альона Шевцова

Очікувані тенденції для економіки України у 2023 році


Наступного року економічний стан нашої держави буде багато в чому залежати від допомоги міжнародних партнерів, адже видатки на армію та соціальний захист населення встановлюють рекорди. Уряд готується до складного відновлення після першого року повномасштабної війни, значного скорочення економіки та руйнування інфраструктури. Немає сумнівів, що 2023 рік буде важким, але слід очікувати й певних позитивних тенденцій, у цьому блозі розберемося яких саме.

Продовжити читання
Альона Шевцова

Кредитування та фондування: на що очікують банки в 4 кварталі?


У четвертому кварталі 2022 року Національний банк України провів опитування банківського сектору щодо умов банківського кредитування та щодо очікувань ймовірного фондування. Це взаємопов’язані процеси, які багато в чому залежать від стану валютного ринку та інфляції. В цьому блозі розберемо на які позитивні тенденції очікують в банках та яких ризиків остерігаються.

Продовжити читання
Альона Шевцова

Нововведення від НБУ: чи матиме попит дозвіл на купівлю валюти в банках?

21 жовтня Нацбанк дозволив придбання безготівкового долара для населення за офіційним курсом 36,57 грн. Але отримати на руки ці гроші громадяни не зможуть — вони будуть знаходитись на депозиті, а після закінчення його терміну сума буде конвертована в гривню. Очікується, що такий механізм дозволить можливість зберегти заощадження українців, зменшити попит на іноземну валюту, знизити тиск на курс та зекономити міжнародні резерви. Деякі банки вже відреагували на нововведення, та чи сподобалося це людям та потенційним вкладникам? У цьому блозі розберемося, чи змінить цей підхід ситуацію на валютному ринку.

Продовжити читання
Альона Шевцова

Побоювання щодо запуску CBDC США

Ще від початку року США досліджували можливість запровадження цифрової валюти. Федеральний резерв повинен був оцінити всі за і проти та висловитись стосовно цього нововведення, адже випуск такої валюти повинен бути зобов’язанням ФРС. Це не перший у світі подібний досвід і можна скористатися напрацюваннями інших країн у запуску CBDC. Безсумнівно, що цифровий долар матиме безліч переваг, та чи все так однозначно? У цьому блозі розберемо які є недоліки.

Продовжити читання
Альона Шевцова

Банки під час фінансових криз: за що дали Нобелівську премію з економіки цього року?

Цього року троє американців стали лауреатами Нобелівської премії з економіки — Бен Бернанке, Дуглас Даймонд та Філіп Дібвіг займалися дослідженням банків та фінансових криз. Чому їхнє дослідження таке важливе для розуміння процесів в економіці, розберемося в сьогоднішньому блозі.

Продовжити читання
Позначено в:
Альона Шевцова

Що пропонує проєкт державного бюджету на 2023 рік?


Попри воєнні дії, уряд цієї осені працює над державним бюджетом на наступний рік. Ще 13 вересня було схвалено текст документа, а отже він буде розглянутий Верховною Радою найближчим часом. Спрогнозовано, що наступного року ВВП зросте на 4,6% після значного падіння цього року, середньорічний курс долара буде близько 42 гривень, а інфляція — в межах 30%. Доходи бюджету наступного року плануються в межах 1,28 трлн гривень. Передбачається, що митниця може принести 37,4% всіх доходів, податкова служба —  53%, а решта буде залежати від неподаткових надходжень. Базуючись на прогнозованих даних, було складено бюджет на наступний рік. У цьому блозі розглянемо основні статті запланованих видатків та можливі ризики, які з цим пов’язані.

Продовжити читання
Альона Шевцова

Причини коливання курсу валют

Курс валют завжди коливався на ринку завдяки політичним та сезонним факторам, проте цей рік особливий через війну і наслідки, пов’язані з нею. Зараз ми бачимо ситуацію, коли оновлення історичних максимумів та період стабілізації гривні чергуються тиждень до тижня. Нацбанк та уряд намагаються заспокоїти ситуацію різними методами — від надання валюти у розпорядження системно важливих банків до заборони табло з обмінними курсами. Допоки триватиме війна — люди не зможуть повністю покладатися на національну валюту, а панічні тенденції на ринку будуть мати місце через окремі причини, у цьому блозі розглянемо які саме.

Продовжити читання

Підписатися на нові блоги на платформі Інвестгазета:

 

Курси валют

Офіційні курси основних валют (НБУ) на сьогодні
Долар США
ЄВРО
Фунт стерлінгів

 

^