Зміна прізвища після одруження: що важливо знати?

Зміна прізвища після одруження: що важливо знати?

Зміна прізвища після одруження є одним із найактуальніших питань серед молодят. Незважаючи на те що українське законодавство передбачає право на вибір прізвища при реєстрації шлюбу (ст. 35 Сімейного кодексу України), більшість наречених все ж обирають прізвище чоловіка.

Як повідомляють у РАЦСах столиці, при одруженні 80% жінок-наречених беруть прізвище чоловіка, або міняють на подвійне. 

Так зробила Наталія, змінивши дівоче прізвище Шевченко на прізвище чоловіка. Дівчина не сумнівалась, адже вважає, що їхня нова сім’я має бути пов’язана одним прізвищем. Проте цікавилась, чи не доведеться проходити складну процедуру переоформлення всіх документів.

Тож, для всіх новоспечених молодят хочу зазначити, що при зміні прізвища після вступу в шлюб необхідно провести заміну документів, які пов’язані з особистістю громадянина.

Законодавство виділяє такий перелік документів:

паспорт громадянина України; паспорт громадянина України для виїзду за кордон; ІПН; водійське посвідчення.

Після зміни прізвища насамперед доведеться замінити паспорт громадянина України.

Відповідно до пункту 24 глави 2 розділу ІІІ Правил державної реєстрації актів громадянського стану в Україні, якщо особа під час державної реєстрації шлюбу змінила прізвище, то на першій сторінці паспорта громадянина України у формі книжечки робиться відмітка про те, що зазначений документ підлягає обміну в місячний строк у зв'язку зі зміною прізвища при державній реєстрації шлюбу.

Недотримання встановленого строку тягне за собою ряд юридичних наслідків: неможливість здійснення будь-яких юридичних дій, а також згідно зі ст. 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн).

Для зміни прізвища в паспорті Вам необхідно подати в орган Державної міграційної служби України такі документи:

заяву про заміну паспорта та паспорт, що підлягає обміну; довідку про реєстрацію місця проживання з органу реєстрації; оригінал свідоцтва про реєстрацію шлюбу та його копію; квитанцію про сплату адмінзбору з мокрою печаткою банку, де Ви зазначені як платник; оригінал та копію ІПН.

Заява розглядається протягом одного місяця, після чого видається новий паспорт.

Змінивши прізвища в паспорті громадянина необхідно замінити ідентифікаційний номер платника податків (ІПН). Старий номер у вас залишається, але вже під новим прізвищем.

Процедура заміни ідентифікаційного номера платника податків здійснюється державними податковими інспекціями (ДПІ) за місцем проживання, отримання доходів або за місцезнаходженням іншого об’єкта оподаткування, а також Головним управлінням державної фіскальної служби в областях та м. Києві. Процес обміну ідентифікаційного коду займає мінімум часу, строк видачі довідки про присвоєння ІПН становить 5 робочих днів.

Порядок обміну ідентифікаційного номера платника податків передбачає подачу таких документів:

- заяву за формою 5ДР;

- оригінал довідки ІПН (форма № 1ДР);

- український паспорт (оригінал і копія);

- свідоцтво про шлюб (оригінал + копія).

Наступний крок – це зміна паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Після заміни паспорта громадянина України доведеться змінювати паспорт для виїзду за кордон. Із старим прізвищем він дійсний тільки один місяць з дня його зміни. Крім того, відразу після зміни прізвища в Державну прикордонну службу та Інтерпол надається інформація про недійсність Вашого старого закордонного паспорта.

Для отримання нового закордонного паспорта необхідно подати до територіального органу/підрозділу ДМС України або до центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) чи центру обслуговування «Паспортний сервіс» ДП «Документ» необхідні документи:

- заяву-анкету (друкується працівником, який приймає документи);

- паспорт громадянина України;

- документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати.

Термін розгляду заяви

Паспорт для виїзду за кордон видається:

- не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети для його отримання;

- не пізніше ніж через 7 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети для його термінового отримання.

Для заміни посвідчення водія вам потрібно звернутися до сервісних центрів Міністерства внутрішніх справ України.

Ось список документів, які необхідні для заміни водійського посвідчення після зміни особистих даних (прізвище, ім’я та по батькові):

- паспорт та ІПН;

- медична довідка + права;

- свідоцтво про реєстрацію шлюбу.

Відповідно до п. 2.26 «Інструкції про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія» обмін водійських прав у зв’язку зі зміною ПІБ власника, в тому числі після заміжжя, проводиться на підставі документа, що підтверджує таку зміну.

Повторних іспитів здавати не потрібно.

Якщо Вам необхідна додаткова правова консультація, звертайтесь до правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» за телефоном гарячої лінії 0800 213 103.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
06.08.2021
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^