Законопроєкт «Про адміністративну процедуру». Які зміни очікують українців?

13 травня на засіданні Кабміну було схвалено проєкт Закону України “Про адміністративну процедуру”.

Так, відповідно до законопроєкту, процедура отримання послуг значно спрощується. Збирати необхідні документи або інформацію повинні адміністративні органи, а не заявник. Окрім того, стає можливим отримання адміністративних послуг в автоматичному режимі, тобто без залучання в процес працівника відповідної служби. Порядок оскарження рішень, дій та бездіяльності адміністративних органів буде оптимізовано, а також приведено до єдиного вигляду.

Що таке «адміністративна процедура»?

Адміністративна процедура- це правила дій при прийнятті рішення органу виконавчої влади чи місцевого самоврядування про права та обов’язки фізичних та юридичних осіб.

На які адміністративні послуги передбачається поширення законопроєкту?

  • подача заяв та скарг електронно;
  • скорочення їх змісту до мінімально необхідного;
  • застосування усної заяви, яка переводиться в письмову форму посадовими особами;
  • процедура невідкладного розгляду заяв.

Встановлюється єдині прозорі правила взаємодії між державою та громадянами і бізнесом, у результаті чого:

  • громадяни і бізнес захищені від свавілля чиновників;
  • корупційні ризики зменшені;
  • рішення держави правові та збалансовані.

Окрім того, законопроєкт регламентує порядок подання та реєстрації заяви, форми заяви та вимог до її змісту, обов’язки адміністративного органу, порядок залучення до участі в адміністративному провадженні адресата та заінтересованих осіб.

У законопроєкті визначаються питання щодо прийняття рішення у справі, форми адміністративного акта, змісту адміністративного акта, набрання чинності адміністративним актом, порядку доведення до відома адміністративного акта, умови нікчемності адміністративного акта, визначається порядок відкликання або визнання акта недійсним, встановлюється можливість перегляду адміністративного акта за нововиявленими обставинами.

В окремий розділ виділено адміністративне оскарження. Суб’єктом розгляду скарги, відповідно до законопроєкту, є адміністративний орган вищого рівня, а також може бути комісія, утворена адміністративним органом для розгляду скарг. Також встановлюються порядок виконання адміністративного акта, порядок обчислення строків в адміністративному провадженні, а також строки вирішення (перегляду) справи.

Варто зазначити, що у адміністративному законодавстві України процедурна частина є найменш розвиненою. Прийняття Закону «Про адміністративну процедуру» наблизить Україну до стандартів країн ЄС.

Якщо у Вас або Ваших родичів наявний цивільний або адміністративний спір, виникають додаткові питання, то консультацію професійного юриста Ви можете отримати дистанційно звернушивсь до системи безоплатної правової допомоги.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
16.08.2022
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^