Які переваги та перспективи несе запровадження цифрової валюти?

Які переваги та перспективи несе запровадження цифрової валюти? Які переваги та перспективи несе запровадження цифрової валюти?

Як колишній співробітник НБУ та МВФ, мушу згадати не лише про переваги та перспективи, а й про ризики, які несе запровадження цифрового євро. Та й будь-якої іншої цифрової валюти.

Перш за все, мова йде про ризики для фінансової стабільності. Зокрема, можливість сплати відсотків за залишками у цифровому євро для його використання як інструменту монетарної політики може сприяти значному відтоку коштів із банківської системи.

Якщо банки будуть втрачати значні суми депозитів, які будуть переводитися у цифровий євро, це призведе до збільшення залежності банків від залучення коштів інституціональних інвесторів та ринків капіталу. Це своєю чергою може сприяти збільшенню та поглибленню криз ліквідності у банківській системі.

Окрім того, значний інтерес до цифрового євро з боку іноземних інвесторів може мати негативні наслідки для валют країн походження цих інвесторів. Може відбуватися процес «цифрової доларизації», тобто суттєвого заміщення національної валюти цифровим євро (або іншою цифровою валютою) як засобу платежу та збереження цінності. Це може призвести до поступової втрати контролю центрального банку за монетарною політикою.

Ну і, звісно, важливою передумовою для запровадження цифрового євро є зменшення ризиків, пов’язаних з кібербезпекою.

Що стосується України, то наразі провідні центральні банки світу розглядають можливість такої емісії в перспективі більш ніж 5 років, а отже у нас є час підготуватися та ретельно вивчити всі за і проти, перш ніж переймати цю практику. А тим часом продовжувати вдосконалювати платіжні системи на базі існуючих технологій за рахунок впровадження платіжних стандартів Європейського Союзу.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
06.08.2021
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^