Які є можливості для фінансування бізнесу в Україні

Кредитування - найбільш популярний в Україні фінансовий продукт для фінансування бізнесу. Так історично склалося. Проте існують й інші можливості фінансування, про які ми розповімо нижче.

Фінансовий лізинг

Ця фінансова послуга почала активно розвиватися з 2008-2009 рр. В чому її суть? Фінансова компанія, придбавши в інтересах клієнта об’єкт лізингу, надає його клієнту у довгострокове платне користування з правом викупу в кінці строку лізингу.

Його принципова відмінність від кредитування - це цільовий характер (об’єкт лізингу визначений заздалегідь), спрощена система оформлення для клієнта, відсутність застави (до моменту викупу лишається у власності лізингодавця). До тіла лізингу можуть бути включені додаткові послуги, такі як страхування об’єкту лізингу та страхування відповідальності експлуатанта об’єкта.

Об’єктами лізингу можуть бути транспортні засоби, спеціальна техніка, устаткування, виробниче обладнання.

Факторинг

Ця фінансова послуга останнім часом набирає популярності. Факторинг - це беззаставне фінансування під забезпечення надходження грошових коштів від вашого контрагента. Іншими словами, компанія переуступає банку або фінансовій компанії несплачені рахунки за надані послуги\товари, та відповідно право вимагати сплату цих коштів.

Фінансова гарантія

Ця фінансова послуга полягає у наданні банком або фінансовою установою гарантії перед кредитором виконання боржником свого обов'язку. У разі порушення зобов'язання, забезпеченого гарантією, гарант зобов'язаний сплатити кредиторові грошові кошти, відповідно до умов гарантії.

Фінансова гарантія могла б стати більш дешевою альтернативою кредитам. Цей продукт в середовищі фінансистів називають безресурсним (тобто таким, що не вимагає одночасного надання коштів), а тому й коштує він майже вдвічі дешевше кредиту.

Проте ця послуга не є розповсюдженим інструментом. Натомість сьогодні більшою популярністю користуються тендерні гарантії. За своєю правовою природою це гарантії виконання зобов‘язань щодо укладення договору перед організатором процедури закупівлі. Але вони не гарантують виконання чи належне виконання умов договору переможцем.

Передекспортне фінансування

Це фінансовий продукт, суть якого полягає у наданні коротких кредитів експортерам під заставу майнових прав на виручку за зовнішньо-економічним контрактом.

Проте нам не відомі випадки використання такого інструменту у зовнішньоекономічних операціях по експорту товарів з України. На це є дві причини. По-перше, Україна експортує загалом сировинні товари - металобрухт, металопрокат, зерно. Це «швидкий» або ліквідний товар, що не вимагає тривалого відтермінування. Передекспортне ж фінансування більше підходить для промислових товарів з високою доданою вартістю, обладнання, устаткування – у випадках, коли покупець вимагає значне відтермінування платежу - від 1 року і вище.

Страхування експортних ризиків

Також нова та нетипова фінансова послуга для українського бізнесу.

Страхування експортних ризиків передбачає страхування відповідальності з метою запобігання можливих збитків. При цьому об’єктом страхування може бути не лише товар (вантаж), а й очікуваний прибуток, комісія, транспортні витрати. У різних країнах цю функцію виконують державні експортно-імпортні банки. Вітчизняний же Укрексім таких програм поки що не має.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
09.06.2023

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^