Як запобігти шахрайству із стягнення коштів за фіктивними документами?

Як запобігти шахрайству із стягнення коштів за фіктивними документами? Як запобігти шахрайству із стягнення коштів за фіктивними документами?

Останнім часом набирає обертів шахрайська схема, коли під виглядом приватного виконавця зловмисник відкриває рахунок у банку і направляє до інших банків вигадані вимоги щодо примусового списання коштів з рахунків їх клієнтів – звісно на свій рахунок.

Як протидіяти цьому, говорили у колі експертів з банківської безпеки.

За підсумками дійшли висновків, що необхідні комплексні заходи.

❗️1. Єдиний реєстр приватних виконавців України слід доповнити відомостями про рахунки приватних виконавців, відкритих для зберігання стягнутих із боржника коштів. Доступність такої інформації дозволить банкам легко виявляти фіктивних виконавців та попереджати перерахування клієнтських грошей на підставні рахунки. Аналогічну пропозицію висловила на своїй сторінці у Facebook Асоціація приватних виконавців України, і НАБУ підтримує її.

❗️2. Варто розширити інструментарій верифікації приватних виконавців при відкритті для них рахунків у банках за допомогою направлення одноразового пароля на телефон або email відповідного приватного виконавця. Наразі, адреси електронної пошти приватних виконавців доступні у ЄРПВУ, проте дієвим цей інструмент верифікації може бути за умови використання електронних поштових скриньок на захищеному від зламу державному домені (наприклад gov.ua).

❗️3. Якнайшвидше перевести документообіг між приватними виконавцями та банками в електронні канали. Це дозволить банкам задіяти ще один засіб перевірки – кваліфікований електронний підпис (КЕП) на документах щодо списання коштів. І щоб цей інструмент був справді надійним, варто використовувати КЕП від акредитованого центру сертифікації ключів органів юстиції, і зберігати такі підписи виключно на захищених носіях.

Це мінімізує можливість шахрайства при наданні КЕП несправжнім виконавцям, а також дозволить запобігти копіюванню та використання КЕП неналежною особою.

У свою чергу, ми готові взяти участь у розробці необхідних змін разом з Урядом та НБУ.

❗️❗️❗️Шахрайству – СТОП!

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
30.07.2021
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^