Як воно… будувати в Україні?

Як воно… будувати в Україні?

Що необхідно зробити, аби іноземні інвестори «будували» у нас?

Нерухомість – перспективна галузь економіки, яка потребує інвестувань та розвитку.

Ключовими для потенційних інвесторів та капіталовкладників є два аспекти. Перший – надійність та захищеність права власності на майно, в яке будуть зроблені вливання коштів. Другий – легкість ведення бізнесу, доступність, відкритість, мінімізована бюрократія, якісні послуги, максимум оперативності та сервісу.

Щодо надійності та захищеності, то без сумніву, жоден підприємець не стане будувати, якщо в нього немає 100%-ї гарантії захисту прав власності. Зрозуміло, що на меті будь-якого будівництва стоїть отримання прибутку, інвестування коштів та ресурсів у те, що дійсно принесе результат та дивіденди.

Але водночас бізнесмену не потрібні зайві труднощі: бюрократичні перепони, паперова тяганина. Безліч інстанцій та виникнення труднощів можуть відвернути іноземного забудовника  як потенційного інвестора.

Потенційний забудовник не хоче збирати цілі папки паперів, дозволів, заяв та довідок особисто! Чому? Бо «він»  до цього не звик. В усьому світі працюють прозорі та цивілізовані правила роботи на ринку нерухомості. Зокрема у сфері реєстрації відбувається постійна тісна інформаційна взаємодія між реєстрами та іншими інформаційними системами, яка надає змогу швидко та оперативно  отримати всю необхідну інформацію.

Якщо ми хочемо стабілізувати та розвивати економіку, залучати інвесторів, то прийняття єдиних європейських стандартів і норм, зокрема у сфері нерухомості, для нас є просто необхідним і невідкладним кроком.

Великим прогресом у залученні забудовників стало встановлення порядку інформаційної взаємодії між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно та Реєстром дозвільних документів у будівництві. Порядок полягає в тому, що більше  не потрібно подавати державному реєстратору документ, який свідчить про введення об'єкта в експлуатацію, державному реєстратору достатньо сформувати  відповідний запит в ДРРП. Держархбудінспекція в режимі он-лайн зреагує на запит та надасть відомості про документ реєстратору.

Все це працює оперативно та безоплатно. Державний реєстратор формує запити щодо отримання інформації з Єдиного реєстру документів за допомогою програмного забезпечення Державного реєстру прав та отримує запитувані відомості в режимі реального часу.

Ми повинні розуміти, що це важливий крок для залучення іноземних інвестицій у сферу нерухомості – одну з прогресивних та найбільш прибуткових!

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
06.08.2021
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^