Моя перша лекція для школярів: Про найманих робітників, прибуток і обмеження свободи

Моя перша лекція для школярів: Про найманих робітників, прибуток і обмеження свободи Моя перша лекція для школярів: Про найманих робітників, прибуток і обмеження свободи

Уже цієї неділі, 22 листопада, я читатиму першу лекцію з величезного бізнес-курсу для школярів. Хоча лекції проходитимуть в онлайні дистанційно, тому що ми – країна повсякденного антирекорду, готуюсь я до них дуже ретельно. Та під час підготовки я зрозумів, що таки не втримаюся та не зможу запостити для моїх читачів у якості спойлера фрагмент майбутньої лекції.

Перша лекція у нас така: «Бізнес: чим відрізняється ця діяльність від періоду навчання і від роботи на когось». Ми розглядатимемо з дітьми дуже цікаві питання: структура навчання, структура найманої праці, інтереси роботодавця, можливий максимум прибутку й несвобода на найманій роботі, плюси свого бізнесу, мінуси свого бізнесу, ризики в порівнянні з найманою працею, властивості бізнесмена, необхідні для бізнесу, як працює свій бізнес.

Наприклад, по останньому пункту я розписав величезний кейс про те, як двоє хлопців відкривали власну кав’ярню, але він такий довжелезний, що не влізе у фейсбук. Тому я пропоную вашій увазі більш короткий фрагмент, але на мою улюблену тему: «МЕЖА ПРИБУТКУ І НЕСВОБОДА НА НАЙМАНІЙ РОБОТІ».

Якщо ви працюєте на роботодавця, ви будете отримувати не ті гроші, які ви вважаєте гідними себе та своєї праці, та точно не ті гроші, які вам потрібні для такого життя, як ви хочете. Навіть якщо ви будете дуже талановитим працівником, ви отримаєте лише стільки, скільки ваша праця коштує на ринку. Ніхто не платитиме вам більше, тому що є конкретні ціни на всіх працівників та всі роботи. Й ви отримуватимете рівно стільки, скільки вам готовий заплатити ринок. Але ніхто не збирається виплачувати вам зайвих грошей. Так побудована система.

Сплачувати менше, ніж це коштує на ринку – так, звичайно, й тоді стає зрозумілим сенс постійної зміни роботи в деяких працівників – пошуки місця, де вам будуть платити не стільки, скільки вам потрібно, а лише стільки, скільки прийнято на ринку, але хоча б без заниження вашої ціни.

Тільки у випадку, якщо ви супер-геніальний фахівець, супер-успішний, працюєте набагато більше, ніж від вас очікують та даєте результат набагато більший, (а роботодавець любить отримувати більше, ніж розраховував), тільки у цьому випадку ваша вартість, тобто гроші, які ви отримуватимете за роботу, буде вищою, ніж це прийнято. Але не в рази, а просто трошки більшою, максимум - на 20% порівняно з іншими. Й це найвища планка, вище якої стрибнути нереально.

Ви ніколи самі не зможете вирішувати, скільки грошей ви можете заробити. На найманій праці це завжди будуть вирішувати інші за вас, крім того, у вас не буде можливостей отримати прибуток з ще якихось інших джерел доходу – як правило, роботодавці не вітають, коли найманий працівник зайнятий ще чимось окрім праці на них. Роботодавець прагне, щоб працівник всі сили, час, вміння та здібності витрачав тільки на нього.

Окрім цього наймана праця – це завжди обмеження та несвобода. Роботодавець, а не ви, вирішує, коли приходити, коли йти, як вдягатися, у який час їсти, навіть коли ходити в туалет, у багатьох компаніях вам розкажуть, яку зачіску носити, та все про татуювання, часто у компаніях намагаються регулювати, про що працівникам говорити, та навіть думати, як себе поводити, як спілкуватися з керівництвом та колегами.

Компанія, а не ви самі вирішуватиме, де вам сидіти, біля вікна чи під кондиціонером чи на проході, з якими людьми розташовуватися у кабінеті, та багато іншого. Наймана праця означає велику несвободу у речах, які поза роботою людина вирішує сама. У багатьох компаніях існують штрафи за відкрите вікно, за сидіння на столі чи за їжу на робочому місці.

Але головне, що завжди ви маєте робити не те, що хочете ви, а те, що скаже компанія. Ви не можете, наприклад, взяти гарячу путівку на курорт, зібратися та полетіти на відпочинок, коли захочете – вам потрібно чекати, коли компанія дасть вам відпустку та завжди підлаштовувати все у вашому житті під те, як хоче, щоб ви жили, компанія. Але можна жити й працювати не так, хоча це підходить не всім людям. Можна бути підприємцем та створити власний бізнес. Й про це ми поговоримо у наступному пункті : «ПЛЮСИ СВОГО БІЗНЕСУ».

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
10.05.2021
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^